انتخابات ریاست جمهوری ایران در پایتخت فیلیپین برگزار می شود

مقیم/سفارت جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین روز سه شنبه اعلام کرد رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مانیل پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا انجام می شود.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفیر ایران در اسلوونی: تلاش دولت یازدهم همواره حفظ اقتدار کشور بوده است

مقیم/ «مرتضی درزی رامندی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی سیاست خارجی کشورمان را بر مبنای واقع گرایی مبتنی بر ارزش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: تلاش دولت یازدهم همواره حفظ اقتدار کشور بوده است.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
مکان های رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در مالزی اعلام شد

مقیم/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز سه شنبه مکان های استقرار ۶ صندوق رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
پیش بینی ۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در ترکیه

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه اعلام کرد: برای اخذ آرای هموطنان مان در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه، ۶ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
نمایشگاه نقاشی «۱۰ زن ایرانی در ۱۰ قاب» در مسکو برپا شد

مقیم/ نمایشگاه نقاشی «۱۰ زن ایرانی در ۱۰ قاب» آثار مهدی اسدی استاد نقاشی در خانه فرهنگ گایداروتس مسکو پایتخت روسیه برپا شد.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
شوق زبان فارسی در دوین پایتخت کهن ارمنستان

مقیم/ روستای «دوین» نزدیک شهر «آرتاشات» در استان ارارات ارمنستان در منطقه ای که زمان حکومت ایرانیان (۶۵۰–۴۲۸) و اعراب (۸۸۴–۶۵۰) پایتخت این کشور بوده است با ساکنانی یادگار از مهاجران ایرانی به مرکزی برای یادگیری زبان فارسی تبدیل شده است.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفیر ایران در برونئی: سیاست تنش زدایی دولت، شیطنت ها را به رغبت و روابط منطقی تبدیل کرد

مقیم/ سفیر ایران در برونئی گفت: تنش زدایی و تعامل با کشورها که از سیاست های منطقه ای و بین المللی دولت تدبیر و امید بوده است، شیطنت ها و طراحی های احتمالی را به رغبت و ایجاد روابط منطقی و دوستانه تبدیل کرد.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
۴ صندوق رای گیری در روسیه برای ایرانیان مقیم

مقیم/ در چارچوب برنامه ریزی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری شکوهمند انتخابات ریاست جمهوری در خارج، ایرانیان مقیم روسیه ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور پای چهار صندوق رای به نامزدهای مورد نظر خود رای می دهند.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
وابسته فرهنگی ایران در شانگهای: تعیین سرنوشت حق مسلم مردم است

مقیم/ وابسته فرهنگی ایران در شانگهای چین، حق تعیین سرنوشت را از حقوق مسلم آحاد مردم در جوامع امروزی دانست و تصریح کرد که در عصر معاصر اداره امور کشورها با مراجعه به آراء عمومی در سراسر جهان صورت می گیرد.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
اشتیاق ایرانیان مقیم جنوب چین جهت شرکت در انتخابات

مقیم/ سرکنسول ایران در گوانگجو با اعلام اشتیاق ایرانیان مقیم جنوب چین برای مشارکت همه جانبه در انتخابات ریاست جمهوری از آمادگی کنسولگری کشورمان برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوهتر این رویداد مهم سیاسی خبر داد.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
استقرار ۳ صندوق اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در دهلی نو،چندیگر و علیگر

مقیم/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در هند اعلام کرد صندوق اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت در شهرهای دهلی نو، چندیگر و علیگر مستقر می شود.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم پایتخت پاکستان، کم تعداد اما لبریز از شور انتخابات

مقیم/ ایرانیان مقیم پایتخت پاکستان، تعدادشان زیاد نیست اما هر کدام یک حق رای دارند و می گویند برای سربلندی ایران و به امید ایرانی آبادتر، روز جمعه پای صندوق رای حضور خواهند یافت.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
نمایشگاه آثار هنر خطاطی و تذهیب ایرانی در آنکارا برپا شد

مقیم/ نمایشگاه آثار هنر خطاطی و تذهیب ایرانی روز یکشنبه با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر در مجموعه تاریخی قلعه شهر آنکارا افتتاح و برپا شد.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم الجزایر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده می شوند

مقیم/ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران روز جمعه ۲۹ اردیبهشت در پایتخت الجزایر برای هموطنان مقیم این کشور برگزار می شود و این روزها ایرانی های مقیم الجزایر خود را برای برگزاری این انتخابات و شرکت در آن آماده می کنند.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم نخجوان درسرکنسولگری کشورمان رای می دهند

مقیم/ ایرانیان مقیم جمهوری خودمختار نخجوان برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می توانند پای صندوق اخذ رای مستقر در سرکنسولگری کشورمان در نخجوان حاضر شده و رای دهند .

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
ضرورت مشارکت ایرانیان مقیم در سوریه در انتخابات

مقیم/ سفیر کشورمان در سوریه بر ضرورت به نمایش در آوردن همبستگی هموطنان عزیزمان در سوریه و مشارکت در انتخابات تاکید کرد و گفت: رسیدگی به نیازهای ایرانیان از اولویت های برنامه کاری وی است.

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
۴شعبه اخذ رای برای ایرانیان مقیم هند

مقیم/ حسن نوریان گفت: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در جنوب هند از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر به وقت محلی هند برگزار می‌شود.

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
نگاه منتظر ایرانیان مقیم آمریکا به نتیجه انتخابات

مقیم/ عضو مرکزتحقیقاتی 'ای جی دی، راهکارهای نوین توسعه ‏پایدار' و محقق پیشین دردانشگاه پرینستون با اشاره به اهمیت تداوم سیاست های دولت دکتر ‏روحانی برای ایرانی های خارج از کشور گفت: انتخابات بر چهره ایران در سطح جهان تاثیر ‏گذار است و در شرایط سخت کنونی که سیاست های دولت آمریکا فشار جدی بر ایرانی ها ‏وارد می کند، آنها فکر می کنند که مشارکت در انتخابات و نتیجه آن حائز اهمیت خواهد بود.‏

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
برگزاری مراسم جشن سالروز میلاد خجسته حضرت مهدی (عج) در صربستان

مقیم/ مراسم با شکوه جشن نیمه شعبان و سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج) شامگاه جمعه با حضور ایرانیان مقیم، اعضا و خانواده های نهادهای ایرانی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد برگزار شد.

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
گزارشی از کارگاه ایران شناسی در وین

مقیم/ چند تن از ایران شناسان اروپایی در کارگاه ایران شناسی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در وین ، گوشه هایی از تاریخ و فرهنگ ایران را برای علاقمندان تشریح کردند.

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi