اعطای هشت بورسیه تحصیلی برای جوانان زلزله زده ایران از سوی دانشگاه قبرس

مقیم/ نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه با پروفسور "نجدت اسام" رییس دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و هیات همراهش،دیدار و گفتگو کرد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
دبدار رییس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار با سفیر عراق در تهران

مقیم/ دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار با سفیر عراق در تهران، پیروزی مردم این کشور علیه تروریست‌ها را غرورآفرین خواند.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
جمهوری اسلامی ایران از اتخاذ راه حل سیاسی در یمن حمایت می‌کند

مقیم/ دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار با سفیر سوییس در تهران گفت: مناسبات خوب ایران و سوییس بر لزوم تقویت و گسترش هر چه بیشتر ارتباطات دو کشور در عرصه های مختلف بویژه روابط پارلمانی ضروری است.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
حق مردم فلسطین است که در سرزمین مادری خود زندگی کنند

مقیم/ سفیر کشورمان در باکو با اشاره به نشست سازمان همکاری اسلامی درخصوص مساله بیت‌المقدس گفت: انتظار می‌رود نشست سازمان همکاری اسلامی درباره مساله بیت‌المقدس برای مسلمانان منافعی به همراه داشته باشد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
کنسول افتخاری لیتوانی در تهران معرفی شد

مقیم/ با حضور مقاماتی از وزارت خارجه کشورمان محسن کریمی طبسی به عنوان کنسول افتخاری لیتوانی در تهران معرفی شد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
ایران از موضع اردن در رابطه با تصمیم اخیر آمریکا حمایت می‌کند

مقیم/ سفیر کشورمان در اردن از نقش اردن در حمایت از مقدسات مسلمانان و مسیحیان تمجید کرد و گفت: ایران از موضع اردن در رابطه با تصمیم اخیر آمریکا حمایت می‌کند.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
ارتباطات پارلمانی راه تسهیل کننده توسعه مناسبات بازرگانی

مقیم/ دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل توسعه و گسترش ارتباطات پارلمانی را تسهیل کننده مراودات از جمله در کمک به توسعه مناسبات بازرگانی و اقتصادی ایران و اندونزی دانست.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
صادرات ۵۰ میلیاردی گلیم ایرانی در سال ۹۵

مقیم/ فرماندار سیرجان از تشکیل چهار کمیته تبلیغات،آموزش، تولید و آسیب‌شناسی و صادرات و بازرگانی بعد از ثبت جهانی گلیم سیرجان خبر داد و گفت: ارزش و اهمیت صنایع دستی، صنعت فرش و گلیم از ابعاد مختلف قابل بحث، بررسی و ارزیابی است.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
راه اندازی دپارتمان ایران شناسی در وین در آینده ای نزدیک

مقیم/ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اتریش ارائه دروس مطالعاتی در زمینه فرهنگ، هنر، تاریخ و ادبیات ایران در دانشگاه وین را رویداد مهمی دانست و گفت:در چند سال آینده که خیلی دور نخواهد بود، دپارتمان ایران شناسی را راه اندازی خواهد کرد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
حضور مرضیه افخم در جمع کودکان شرکت کننده در مسابقات بین المللی ریاضی

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی دیدار با کودکان حاضر در تیم آی مت ، ضمن تبریک به والدین و مسئولان مؤسسه های دست اندرکار، از حضور تیم آی- مت بویژه از استان های شیراز و بوشهر در مالزی قدردانی کرد .

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
درخشش کودکان ایرانی در مسابقات بین المللی ریاضی

مقیم/ برای نخستین بار در مسابقات بین المللی ریاضی «آی مت» (من ریاضی را دوست دارم) ۲۰۱۷ در مالزی کودکان ایرانی سه مقام برتر را در سه رده سنی به خود اختصاص دادند.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
بازدید دانش آموزان ایرانی از مدارس هند

مقیم/ مدیر مجتمع آموزشی ایرانیان در دهلی نو گفت: مدارس هند بر اجرای پودمان تاکید بیشتری دارند که این نکته می تواند در سیستم آموزشی مدارس ایرانی مورد توجه قرار گیرد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
هراس از ریاضی باید برطرف شود

مقیم/ استاد ایرانی و کارشناس ارشد حوزه آموزش کودکان گفت: اکنون در دنیا آموزش و یادگیری ریاضی به عنوان یک درس مهم برای تربیت افرادی با توانمندی های بالاتر مورد توجه گسترده قرار دارد و به همین دلیل روش های آموزش و تعلیم آن با تحولات چشمگیری مواجه شده است.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
درخواست دادستانی میلان برای دسترسی به رایانه یک شهروند ایرانی -آمریکایی

مقیم/ یک رسانه ایتالیایی گزارش داده درخواست دادستانی میلان از دولت آمریکا برای دسترسی به رایانه های شخصی یک شهروند آمریکایی-ایرانی تبار به نام «فریبرز دواچی» مورد قبول واقع نشد و به همین دلیل امکان گشودن پرونده علیه فرد مذکور نیز وجود ندارد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
آمریکا متعهد شده است که در حال حاضر در برجام بماند

مقیم/ دبیر کل سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت ، برجام را بهترین راه تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران دانست.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
پذیرش ۱۴۲ دانشجوی سوری در دانشگاه های ایران

مقیم/ بنا بر اعلام وزارت علوم سوریه و براساس تبادل فرهنگی میان این کشور و جمهوری اسلامی ایران، ۱۴۲ دانشجوی سوری در دانشگاه های ایران پذیرش می شوند.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
بهره گیری از ریاضیات راه توسعه کشور را همواره می کند

مقیم/ مدیر تیم ایرانی شرکت کنند در مسابقات جهانی آی مت ۲۰۱۷ در مالزی گفت : کودکان بخش زیادی از جمعیت ایران را تشکیل می دهند و سرمایه های اصلی برای توسعه فردای کشور هستند بنابراین باید برای آموزش آنها با شیوه های نوین اقدامات لازم را انجام داد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
ایران یکی از بهترین کشورهای دارای فیلم های منحصربفرد در جهان است

مقیم/ مدیر شورای هنر پاکستان گفت: ایران یکی از بهترین کشورهای دارای فیلم های مشهور و منحصربفرد در جهان است و کیفیت و داستان پردازی فیلمهای ایرانی به نحوی است که ناخودآگاه هر بیننده را به سوی جلب می کند

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
ظرفیت پروازی فرودگاه امام تا سال ۲۰۴۶ به ۱۱۰ میلیون مسافر می رسد

مقیم/ نماینده سازمان هواپیمایی کشوری در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: بر اساس برنامه راهبردی مصوب برای فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، ظرفیت پروازی این فرودگاه در سال ۲۰۴۶ به ۹۰ تا ۱۱۰ میلیون مسافر افزایش می یابد.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
ایران با حکومت سوریه هم پیمان است

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با بیان اینکه ایران با حکومت سوریه هم پیمان است گفت: ایران اسلامی در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نکرده است.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi