جزئیاتی از جلسه مهم اسحاق جهانگیری با رهبری

مقیم/«اگر تمایل دارید ارتباطی از سوی دوستان (اصلاح‌طلب) باشد، خود شما رابط باشید»؛ این روایت پذیرش مسئولیتی است كه از سوی رهبری انقلاب به اسحاق جهانگیری پیشنهاد می‌شود؛ مسئولیتی كه نزدیك به یك ماه از پذیرفتن آن و جلسه‌ای كه او با رهبری نظام برگزار می‌كند، می‌گذرد و نویدبخش اتفاقات خوبی برای اصلاح‌طلبان خواهد بود.

یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
با مصوبه مجلس بانک مرکزی مجاز به انتشار «ایران چک» شد

مقیم/نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی را مجاز به انتشار ایران چک‌های مورد نیاز کشور براساس قوانین پولی و بانکی کردند.

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
وزیر اقتصاد فرانسه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کرد

مقیم/ میشل سپن، وزیر اقتصاد فرانسه صبح امروز در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
سامانه موشکی اس ۳۰۰ روسی با موفقیت در ایران تست شد

مقیم/سامانه موشکی اس ۳۰۰ روسی با موفقیت در ایران تست شد.

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
آغاز مراسم تجلیل از قهرمانان المپیکی با حضور روحانی

مقیم/آیین تجلیل از قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو و قهرمانان سال ۹۴ با حضور رئیس‌جمهور آغاز شد.

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
در حسینیه امام خمینی(ره)؛ آخرین شب مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

مقیم/آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها در حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.

جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵
انتقاد ابتکار از جوسازی‌ها برای تخریب دولت آبگیری هورالعظیم دروغ نیست

مقیم/رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه جوسازی ها برای تخریب دستاوردهای دولت است گفت: چهار میلیارد متر مکعب آب شیرین از کرخه وارد هورالعظیم شده است

جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات مندرج علیه ایران در بیانیه پایانی سفر پادشاه سعودی به مالزی را رد و آنرا شدیدا نکوهش کرد

مقیم/ بهرام قاسمی، سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان موضوع بند ۱۵ مندرج در بیانیه پایانی سفر پادشاه عربستان به مالزی را شدیدا مورد نکوهش قرار داد و آن را رد کرد.

پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
اتاق «ایران شناسی» در دانشکده دولتی پاکستان ایجاد می شود

مقیم/لاهور/براساس امضای تفاهم نامه ای بین خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر لاهور پاکستان و دانشکده دولتی بانوان «مناوان» این شهر که روز پنجشنبه انجام شد، اتاق «ایران شناسی» به زودی در این دانشکده تاسیس می شود.

پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
دکتر روحانی در نشست سران کشورهای عضو اکو: قرن ۲۱ قرن پیشتازی آسیا خواهد بود

مقیم/رییس جمهوری در سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو اکو خطاب به رؤسای کشورها و دولتهای عضو این سازمان با تاکید بر برقراری پیوند و ارتباط پایدار گفت: باور کنیم که قدرت ما در پیوند ماست و آینده منطقه با تصمیمات امروز رقم می خورد و شکوفائی فردا در گرو پیوند امروز ماست. برای تقویت پیوندها بر نقاط مشترک تأکید کنیم و تفاوتها را با گفتگو به نقطه قوت تبدیل نمائیم .

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
با حضور دکتر روحانی انجام شد؛ آغاز به کار اجلاس سران کشورهای عضو سازمان اکو در اسلام آباد

مقیم/سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی(اکو) روز چهارشنبه با حضور سران ده کشور عضو این سازمان در اسلام آباد آغاز بکار کرد.

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
ظریف: اکو باید ثابت کند که برای تک تک اعضا منفعت‌زا است

مقیم/محمدجواد ظریف صبح امروز در بیست و دومین اجلاس شورای وزیران سازمان همکاری اقتصادی اکو که در اسلام‌آباد پاکستان در حال برگزاری است، گفت: سازمان اکو به عنوان یک سازمان عضو - محور تنها در صورتی توفیق خواهد داشت که همه اعضا در آن حضور فعال داشته باشند.

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
جهانگیری:قاچاق کالا ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافت

مقیم/تهران/معاون اول رئیس جمهوری با تاکید به اینکه باید روح اقتصاد مقاومتی بر تمامی امور کشورجاری باشد، افزود: مساله مبارزه با فساد یکی از گلوگاه های پیش روی توسعه اقتصادی است ،باید جلوی آن را بگیریم و مساله فساد در شان جمهوری اسلامی ایران نیست.

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی درگفت وگو با مقیم: توسعه گردشگری منوط به ايجاد هتل ها ي مناسب است

مقیم/ مدیرعامل هگتا گفت: تا زمانی که هتل های مناسب ۴ و ۵ ستاره به تعداد مورد نیاز ساخته نشود امکان توسعه گردشگری بطور وسیع و ساماندهي تورهای انبوه ومنظم وجود ندارد و بازارهای ما در محدويت وپراکندگی باقی خواهد ماند.

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
بازتاب دومین اسکار «فرهادی» در رسانه‌های جهان

مقیم/اسکار بهترین فیلم خارجی برای دومین‌بار به «اصغر فرهادی» فیلمساز ایرانی تعلق گرفت و روزنامه‌های بین‌المللی این خبر را تیتر کردند.

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
مصوبه مجلس در حمایت از «ایرانیان مقیم آمریکا»

مقیم/ دولت با مصوبه مجلس مکلف شد ۲۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از ایرانیان مقیم آمریکا هزینه کند.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
با الحاق بندی به بودجه صورت گرفت؛ مصوبه مجلس برای مقابله با دستور ترامپ

مقیم/نمایندگان مجلس بندی را به لایحه بودجه الحاق کردند تا ۲۰۰۰میلیارد ریال در اختیار وزارت علوم و وزارت اقتصاد قرار گیرد تا برای جذب نیروی انسانی و سرمایه های ایرانیان مقیم آمریکا استفاده شود.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
رئیس جمهور: برای حل مشکلات سریعتر مردم به تعامل با جهان نیاز داریم

مقیم/رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید در جامعه نشاط داشته باشیم، گفت: چگونه است که هر چه غم و اندوه باشد حلال است اما یک دقیقه که بخندیم حرام است.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
با اعلام رمز یا زهرا رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ آغاز شد

مقیم/مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ با اعلام رمز «یا زهرا» توسط امیر دریادار سیاری از عرشه پیشرفته‌ترین ناوشکن تمام ایرانی کشور آغاز شد.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
در جلسه شورایعالی فضای مجازی کشور به ریاست دکتر روحانی؛ بندهایی از سیاستهای ساماندهی پیام رسان های اجتماعی بومی تصویب شد

مقیم/شورای عالی فضای مجازی، «اولویت استفاده از موتورهای جستجوی بومی در دستگاههای دولتی و مراکز آموزشی، ادامه تصویب سیاستها و اقدامات ساماندهی پیام رسانهای اجتماعی برخط بومی و نحوه حمایت دستگاههای مختلف از این دسته از پیام رسانها» را بررسی و تصویب کرد.

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi