دیدار و گفتگوی معاون ارشد وزیر خارجه ژاپن با ظریف

مقیم/معاون ارشد (سیاسی) وزارت خارجه ژاپن که برای رایزنی با مقامات وزارت امور خارجه به تهران سفر کرده است با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
حمله به نفت‌کش ایرانی توسط یک یا چند دولت انجام شده است

مقیم/وزیر امور خارجه با بیان اینکه حمله به نفت‌کش ایرانی «سابیتی» اقدامی دولتی بوده، گفت: براساس اطلاعات دریافتی حمله به نفتکش ایرانی توسط یک یا چند دولت انجام شده است.

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
خاورمیانه بدون آمریکا جای امن‌تری است

مقیم/دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مجموعه اقدامات واشنگتن در منطقه به جایی رسیده است که حتی متحدین آن در غرب آسیا به این موضوع اعتراف می‌کنند که خاورمیانه بدون آمریکا جای امن‌‎تری است.

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت

مقیم/حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخست‌وزیر پاکستان و هیئت همراه، تاکید کردند: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت.

یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸
امنیت از طریق تجاوز به دست نمی‌آید/توافق «آدانا» همچنان معتبر است

مقیم/وزیر امور خارجه با بیان اینکه امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به سوریه به دست نمی‌آید، گفت: ما گزینه‌های بهتری در مقابل دوستانمان در ترکیه قرار داده‌ایم.

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸
اقدامات آمریکا علیه مردم ایران جنایت جنگی است

مقیم/وزیر امور خارجه گفت: اقدامات آمریکا علیه مردم ایران اقدامی جنگی است چرا که در جنگ اقتصادی خود علیه ایران، شهروندان غیر نظامی را هدف اصلی خود قرار داده است.

پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸
ارتباط با همسایگان، موثرترین ابزار مقابله با زورگویی است

مقیم/سخنگوی دولت تاکید کرد:امروز ملت ما به خوبی واقف است که برخورداری از مناسبات دوستانه با همسایگان موثرترین ابزار ما برای مقابله با زورگویی و مداخله قدرت های دعوت نشده به منطقه است.

دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
واکنش گروه‌های مقاومتی فلسطین به خبر طرح ترور ناکام سرلشکر سلیمانی

مقیم/گروه‌های مختلف فلسطینی در واکنش به خبر تلاش ناکام برای ترور فرمانده نیروی قدس سپاه اعلام کردند برخی طرف‌ها دنبال ضربه به مقاومت و کم‌رنگ کردن پیروزی‌های آن هستند اما به جایی نخواهند رسید.

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸
آمریکایی‌ها موفق نشدند حالت نمادینی از تسلیم ایران درست کنند

مقیم/رهبر انقلاب فرمودند: آمریکا تا این اواخر برای اینکه یک حالت نمادینی برای تسلیم ایران درست کنند و رئیس‌جمهور کشورمان را وادار به ملاقات کنند به التماس هم افتادند ولی تا آخر هم موفق نشدند.

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
استفاده آمریکا از دلاربه عنوان سلاح به تروریسم اقتصادی منجرمی‌شود

مقیم/رئیس جمهور گفت: اقدامات قهری امریکا و استفاده از دلار به عنوان یک سلاح، به تروریسم اقتصادی منجر خواهد ‌شد و زندگی مردم عادی را هدف قرار خواهد داد.

سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸
ظریف: اروپا حتی اجازه ندارد برای امنیتش از پول خودش خرج کند

مقیم/وزیر امور خارجه گفت: ۵ ماه است اروپا تلاش می کند معادل فروش نفت ایران به ایران اعتبار بدهد تا در برجام بماند، ولی نتوانسته، چرا که حتی اجازه ندارد برای امنیتش از پول خودش خرج کند.

دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸
ظریف: خروج آمریکا از برجام، مصداق برخورد سیاسی با شورای امنیت سازمان ملل

مقیم/وزیر خارجه ایران خروج آمریکا از برجام را مصداق برخورد سیاسی با شورای امنیت و عدم پایبندی آمریکا به تعهدات بین المللی و توافقات دوجانبه و یکجانبه گرایی را از جمله عوامل اصلی تهدید کننده صلح و امنیت بین المللی برشمرد.

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
ظریف: «تیم ب» در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است

مقیم/وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به جدیدترین اتهامات همتای آمریکایی خود تأکید کرد که بقایای «تیم ب» در تلاش است که «دونالد ترامپ» را فریب داده و به سوی جنگ بکشاند.

پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
هشدار جدی ایران به آمریکا از طریق سفارت سوئیس

مقیم/وزارت امور خارجه طی یک یادداشت رسمی به سفارت سوئیس در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی در مورد آرامکو تأکید کرد: آمریکا هر اقدامی علیه ایران انجام دهد، بلافاصله واکنش نشان خواهیم داد.

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
توئیت بعیدی‌نژاد درباره رای دادگاه بریتانیا در رد درخواست آمریکا علیه ایران

مقیم/سفیر ایران در لندن با اشاره به رای دادگاه بریتانیا در مردود خواندن درخواست آمریکا علیه ایران به پرداخت حداقل ۵۱۲ میلیون دلار خسارت به تلفات نظامیان آمریکایی، به نقض اصولی‌ترین مقررات بین‌المللی از سوی آمریکا و کانادا پرداخت.

سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
صالحی در نشست آژانس: توقف تعهدات ایران در صورت اجرای کامل برجام توسط طرف‌های مقابل قابل برگشت است

مقیم/رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: توقف جزیی تعهدات ایران در صورت اجرای موثر و کامل برجام توسط اعضای باقیمانده در این توافق، قابل برگشت است.

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
موسوی: آمریکایی‌ها به سمت سیاست «دروغ حداکثری» گرایش پیدا کرده‌اند

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه ایران، به اظهارات برخی مقامات آمریکایی در خصوص ادعای نقش ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو، واکنش نشان داد و این ادعاها را کذب خواند.

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
واکنش ظریف به نمایش تازه نتانیاهو

مقیم/وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تلاش‌های نتانیاهو برای راه انداختن جنگ علیه عراق در سال ۲۰۰۲، نوشته است که این چوپان دروغگو دیگر نمی‌تواند خود را از درگیری در منطقه مصون نگه دارد.

سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸
غریب آبادی: آژانس متعلق به دولت آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدید مقاماتش را تعیین کند

مقیم/سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس، یکی از نهادهای وابسته به دولت آمریکا نیست که جان بولتون بتواند دستورکار بازدیدهای مقاماتش را تعیین کند.

دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸
توصیه ظریف به طرفهای درگیر در افغانستان: خویشتنداری پیشه کنید و از برادرکشی دست بردارید

مقیم/وزیر خارجه ایران با تاکید بر خروج هر چه سریعتر اشغالگران از افغانستان به طرفهای درگیر در این کشور توصیه کرد که خویشتنداری پیشه کرده و از برادرکشی دست بردارند.

یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi