روسیه نشست ورشو را فاقد هرگونه ارزش دانست

مقیم/نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد نشست ورشو را فاقد ارزش دانست و گفت: ائتلاف سازی علیه کشور یا دیگران حلال مسایل متعددی که در خاورمیانه با آن مواجه هستیم، نخواهد بود.

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
رفتار عصبی آمریکایی‌ها در لهستان نشانه ناکامی اجلاس ورشو است

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رفتار عصبی و متشنج وزیر خارجه و معاون رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ها بهترین نشانه ناکامی و ناتوانی آنان در تحقق اهداف مورد نظرشان از اجلاس ورشو است.

جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
«اینستکس» قسمتی از تعهدات اروپا هم نیست

مقیم/وزیر خارجه ایران در مصاحبه با رسانه‌های خارجی اعلام کرد: «اینستکس» حتی قسمتی از تعهدات‌ اروپا هم نیست.

پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
ظریف:آیا اتفاقی است که با سیرک ورشو ایران موردحمله قرار می گیرد؟!

مقیم/وزیر خارجه کشورمان با اشاره به همزمانی سیرک ورشو و حمله تروریستی در شرق ایران، تاکید کرد: آیا اتفاقی است که درست همزمان با شروع سیرک ورشو ایران مورد حمله تروریستی قرار می گیرد؟!

پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
روزهای فرهنگی و گردشگری اندونزی در ایران

مقیم/روزهای فرهنگی و گردشگری اندونزی در ایران با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
آیین به‌یادماندنی جشن چهل سالگی انقلاب در لندن برگزار شد

مقیم/آیین به یاد ماندنی جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه دوشنبه با حضور شمار زیادی از شخصیت‌های سیاسی انگلیس، دیپلمات‌ها، انگلیسی‌های علاقه‌مند به ایران و همچنین ایرانیان مقیم، در لندن برگزار شد.

سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
فرانس۲۴: تصور نمی شد انقلاب اسلامی ۴۰ سال دوام بیاورد اما اتفاق افتاد

مقیم/شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ ، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را در سر تیتر خبرهای صبحگاهی امروز (دوشنبه) خود قرار و از تهران گزارش داد: زمانی که امام خمینی(ره)در سال ۱۹۷۹ حکومت شاه را سرنگون کرد و انقلاب اسلامی پیروز شد، کسی تصور نمی کرد این انقلاب ۴۰سال دوام آورد، اما این اتفاق افتاد و امروز گرامی داشت تولد چهلمین سال آن است.

دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷
نشست ورشو قبل از شروع محکوم به شکست شد

مقیم/وزیر امور خارجه با اشاره به عقب نشینی آمریکا از مواضع و اهداف ضدایرانی خود در نشست ورشو، گفت: نشست ورشو قبل از شروع محکوم به شکست شد.

یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
سفیر ایران در مینسک: برنامه سفر جهانگیری به بلاروس در حال تنظیم است

مقیم/سفیر ایران در بلاروس اعلام کرد یک دعوتنامه از سوی نخست وزیر بلاروس خطاب به معاون اول رئیس جمهور ایران برای سفر به بلاروس ارسال شده است.

یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
ظریف:خروج از برجام یکی از گزینه های ماست/اروپا به تعهداتش عمل کند

مقیم/وزیر امور خارجه کشورمان در یک گفتگو با اشاره به ضرورت پایبندی اروپا به تعهداتش در قبال برجام و ایران، تأکید کرد که در صورت مشروط شدن این تعهدات، ایران گزینه های متعددی را پیش روی خود دارد.

جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷
ظریف: آمریکا از دیکتاتورها و آدم‌کش‌های منطقه ما حمایت می‌کند

مقیم/وزیر امور خارجه گفت: دشمنی آمریکا سبب شده که این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و تندروهایی که فقط خرابی در منطقه ما ایجاد کرده‌اند، حمایت کند.

چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
مرتبط کردن اجرای سازوکار «اینستکس» به FATF قابل قبول نیست

مقیم/وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه اتحادیه اروپا درخصوص ایران گفت: فعالیت های دفاعی ایران صرفا دفاعی، بازدارنده و بومی است.

سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
توان طراحی سانتریفیوژها را داریم/صادرات رادیوداروبه بیش ازده کشور

مقیم/رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در شرایطی هستیم که جمهوری اسلامی ایران می تواند به جای مهندسی معکوس، سانتریفیوژها را طراحی علمی کند.

دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
پروژه هسته‌ای ۲۰ میلیون یورویی اروپا در ایران

مقیم/رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه همکاری با اروپا در پروژه‌های هسته‌ای به خوبی جلو می‌رود، گفت: آنها برای ایجاد بهترین مرکز ایمنی هسته‌ای در غرب آسیا، ۲۰ میلیون یورو متعهد شده‌اند.

یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
در ادامه مسیر همکاری با پرس تی وی جدی تر شده ام

مقیم/مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه بین المللی پرس تی وی در نخستین نشست خبری بعد از آزادی از زندان آمریکا در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره ادامه فعالیت اش در حرفه خبرنگاری گفت : بی شک این اتفاق عزم مرا برای فعالیت در این حرفه شریف جدی تر کرده است و حتی تصمیم دارم وارد حوزه هایی بشوم که در این مدت خود شاهد آن بودم. خبرنگاران آزاد و مستقل در سراسر جهان باید به مسائلی که در سال های اخیر به شدت جامعه ...

شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
دادستان هلند: ارتباطی بین ایران و پرونده قتل کلاهی وجود ندارد

مقیم/دادستان هلند اعلام کرد : تحقیقات نشان می دهد که هیچ ارتباطی بین قتل محمدرضا صمدی کلاهی ملقب به علی معتمد با ایران وجود ندارد.

پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷
نباید انتظار داشت اروپا از منافع ما حمایت کند

مقیم/رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: اروپایی‌ها طبعا از منافع خود دفاع می‌کنند و ما نباید انتظار داشته باشیم که از منافع ما دفاع کنند.

سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷
اروپا تاخیر اجرای SPV را جبران کند/ برنامه موشکی قابل مذاکره نیست

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه از ماه‌ها پیش وعده‌های زیادی در خصوص SPV شنیدیم، گفت: باید دید که اروپا چگونه می‌تواند تاخیر خود در اجرای SPV را جبران کند.

دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷
رسیدگی به مشکلات دانشجویان مقیم خارج از کشور

مقیم/ نسشت صمیمی با حضورحجت السلام علیرضا سلیمی رئیس و دکتر علی اکبر کریمی نائب رئیس و جبار کوچکی نژاد از اعضای فراکسیون ایرانیان خارج از کشور در برلین آلمان برگزار گردید.

یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
تنديس فردوسي در پايتخت بلغارستان نصب مي‌شود

مقیم/شهرداري صوفيه (پايتخت بلغارستان) و رايزني فرهنگي ايران در بلغارستان، اقدامات خود را در خصوص نصب تنديس فردوسي، شاعر شهير ايراني در يكي از پارك‌هاي شهر صوفيه آغاز كرده‌اند.

یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi