جبلی در نشست خبری به مناسبت بازداشت مجری پرس تی وی: دولت آمریکا مسئول مستقیم هر گونه آسیب به مرضیه هاشمی است / رسانه های مستقل از مرضیه هاشمی حمایت کنند

مقیم/ معاون برون مرزی صداوسیما و رئیس شبکه پرس تی وی در کنفرانس خبری که به دلیل بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه بین المللی پرس تی وی برگزار شد ، گفت : افکار عمومی جهان باید آمریکا را به خاطر نقض آزادی و حقوق اولیه انسانی مرضیه هاشمی محکوم کند و ما مستقیما دولت آمریکا را مسئول اصلی هر گونه به مخاطره افکنی سلامت جسمی و روحی مرضیه هاشمی گوینده ، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس تی می دانیم.

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
تروریسم چالش بزرگ برای جامعه بین المللی است/ایران قربانی تروریسم

مقیم/نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت: تروریسم، چالشی بزرگ برای کل جامعه بین‌المللی است که پیامدها و مخاطرات آن فراتر از مرزهای منطقه‌ای بوده و خواهد بود.

سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷
لهستان حق میزبانی کنفرانس ضد ایرانی را ندارد

مقیم/سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به بدعهدی یکی از کشورهای اروپایی گفت: ایران منتظر کسی نمی‌ماند و با استفاده از دانش بومی خود مسیر پیشرفت را دنبال می‌کند.

دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
ظریف: مواضع مثبت مسوولان عراقی عامل تقویت روابط دوجانبه است

مقیم/محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت مواضع مثبت مسوولان عراقی درخصوص روابط دو کشور عامل تقویت مناسبات است و ما تلاش می کنیم عملیاتی شود.

یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
لکه ننگ میزبانی سیرک ضد ایرانی ازدامان لهستان پاک شدنی نیست

مقیم/«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به طرح آمریکا برای برگزاری اجلاسی علیه ایران در ورشو پایتخت لهستان،جمعه شب در صفحه توئیتر خود نوشت: این لکه ننگ از دامان دولت لهستان پاک شدنی نیست.

جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷
رژیم آمریکا دچار نوعی یاس و عصبانیت مزمن شده است

مقیم/سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت:آمریکا از یک توافق جامع و مشروع که محصول مذاکره بود، خارج شده و اکنون از اینکه نمی‌تواند جایگزینی برای آن پیدا کند دچار نوعی یاس و عصبانیت مزمن شده است.

جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷
دو ماهواره در هفته های آینده به فضا می فرستیم

مقیم/رئیس جمهور در آئین بزرگداشت دومین سالگرد رحلت هاشمی رفسنجانی، گفت: در هفته های آینده با موشک های ساخت خود دو ماهواره را به فضا خواهیم فرستاد.

پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷
هلند مرگ عامل بمب گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی را تایید کرد

مقیم/استف بلاک وزیر امور خارجه هلند مرگ محمدرضا کلاهی صمدی عامل بمب گذاری ساختمان حزب جمهوری اسلامی را تایید کرد.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
ایران در پاسخ به اتحادیه اروپا در چارچوب عمل متقابل اقدام می‌کند

مقیم/سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکومیت تصمیم غیر منطقی و تعجب برانگیز اتحادیه اروپا گفت: ایران در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
آمریکا در حال جایگزینی سیاست خارجی واقعی با ایران هراسی است

مقیم/وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکا در حال جایگزین کردن یک سیاست خارجی واقعی با یک ایران هراسی وسواس گونه است.

سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
هیچ ایرانی خارج نشینی یارانه نمی‌گیرد

مقیم/رئیس سازمان برنامه و بودجه: به هیچ یک از ایرانیان مقیم خارج از کشور یارانه پرداخت نمی‌شود.

دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
قاسمی: ترامپ صرفا آرزوهای باطل و محال خود را بیان می کند

مقیم/سخنگوی وزارت امورخارجه در پی اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در خصوص وضعیت ایران و ادعای وی مبنی بر تمایل تهران به مذاکره گفت: ترامپ صرفا آرزوهای باطل و محال خود را در صحبت های اخیر خود بیان کرد.

دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
اسناد نشان می‌دهد که ایرانیان خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند

مقیم/رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در واکنش به تکذیبیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: ما اسناد و مدارک یارانه بگیران خارج از کشور را در اختیار داریم.

یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
۱۸۷۹ گردشگر آمریکایی در ۹ ماه نخست امسال به ایران سفر کرده‌اند

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه گفت: در ۹ ماهه نخست امسال، یک هزار و ۸۷۹ گردشگر آمریکایی به ایران سفر کرده‌اند که شامل گردشگران فرهنگی و زیارتی ونیز سفر با اهداف حضور درهمایش‌ها و نشست‌های علمی بوده است.

پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷
کشورهای منطقه بدون ایران نمی‌توانستند بر مشکلات فائق آیند

مقیم/‎سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: کشورهای جهان در عمل به این نکته دست پیدا کردند که این منطقه در یک نگاه منصفانه بدون کمک ایران نمی توانست بر مشکلات فائق بیاید.

چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷
ظریف سال ۲۰۱۹ را تبریک گفت

مقیم/وزیر خارجه کشورمان با تبریک آغاز سال ۲۰۱۹ تاکید کرد: برای تمامی انسانها در جای جای جهان از همه نژادها، مذاهب و قومیت ها سالی نو توام با سلامتی، صلح و آرامش آرزو می کنم.

دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷
ناتوانی اروپا در مقابل فشار‌های آمریکا

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما قطعاً به ساز و کار مالی با اروپا دل نبسته ایم و روی آن صد درصد حساب نمی کنیم.

یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
سی ان ان: اکثر پناهندگان به انگلیس ایرانی هستند

مقیم/شبکه تلویزیونی سی ان ان درگزارشی بااشاره به اینکه در روزهای اخیر حرکت پناهجویان به انگلیس از طریق دریا افزایش یافته است، اعلام کرد: اکثر این افراد ایرانی هستند.

یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
ظریف: حضور آمریکا در خلیج فارس تنش آفرین است

ظریف/«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی اختصاصی با شبکه خبری «فونیکس» چین گفت : ما از ابتدا معتقد بودیم که حضور آمریکا در خلیج فارس علاوه بر این که غیر قانونی است همراه با تنش آفرینی نیز هست.

شنبه ۸ دی ۱۳۹۷
دشمنان منطقه به دنبال توسعه تروریسم تکفیری در افغانستان هستند

مقیم/دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: دشمنان آرامش منطقه در اقدامی سازمان یافته به دنبال نا امن سازی مرزهای مشترک به منظور حمایت از توسعه تروریسم تکفیری در این کشور هستند.

پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi