سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات مندرج علیه ایران در بیانیه پایانی سفر پادشاه سعودی به مالزی را رد و آنرا شدیدا نکوهش کرد

مقیم/ بهرام قاسمی، سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان موضوع بند ۱۵ مندرج در بیانیه پایانی سفر پادشاه عربستان به مالزی را شدیدا مورد نکوهش قرار داد و آن را رد کرد.

پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
اتاق «ایران شناسی» در دانشکده دولتی پاکستان ایجاد می شود

مقیم/لاهور/براساس امضای تفاهم نامه ای بین خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر لاهور پاکستان و دانشکده دولتی بانوان «مناوان» این شهر که روز پنجشنبه انجام شد، اتاق «ایران شناسی» به زودی در این دانشکده تاسیس می شود.

پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
دکتر روحانی در نشست سران کشورهای عضو اکو: قرن ۲۱ قرن پیشتازی آسیا خواهد بود

مقیم/رییس جمهوری در سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو اکو خطاب به رؤسای کشورها و دولتهای عضو این سازمان با تاکید بر برقراری پیوند و ارتباط پایدار گفت: باور کنیم که قدرت ما در پیوند ماست و آینده منطقه با تصمیمات امروز رقم می خورد و شکوفائی فردا در گرو پیوند امروز ماست. برای تقویت پیوندها بر نقاط مشترک تأکید کنیم و تفاوتها را با گفتگو به نقطه قوت تبدیل نمائیم .

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
با حضور دکتر روحانی انجام شد؛ آغاز به کار اجلاس سران کشورهای عضو سازمان اکو در اسلام آباد

مقیم/سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی(اکو) روز چهارشنبه با حضور سران ده کشور عضو این سازمان در اسلام آباد آغاز بکار کرد.

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
ظریف: اکو باید ثابت کند که برای تک تک اعضا منفعت‌زا است

مقیم/محمدجواد ظریف صبح امروز در بیست و دومین اجلاس شورای وزیران سازمان همکاری اقتصادی اکو که در اسلام‌آباد پاکستان در حال برگزاری است، گفت: سازمان اکو به عنوان یک سازمان عضو - محور تنها در صورتی توفیق خواهد داشت که همه اعضا در آن حضور فعال داشته باشند.

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
جهانگیری:قاچاق کالا ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافت

مقیم/تهران/معاون اول رئیس جمهوری با تاکید به اینکه باید روح اقتصاد مقاومتی بر تمامی امور کشورجاری باشد، افزود: مساله مبارزه با فساد یکی از گلوگاه های پیش روی توسعه اقتصادی است ،باید جلوی آن را بگیریم و مساله فساد در شان جمهوری اسلامی ایران نیست.

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی درگفت وگو با مقیم: توسعه گردشگری منوط به ايجاد هتل ها ي مناسب است

مقیم/ مدیرعامل هگتا گفت: تا زمانی که هتل های مناسب ۴ و ۵ ستاره به تعداد مورد نیاز ساخته نشود امکان توسعه گردشگری بطور وسیع و ساماندهي تورهای انبوه ومنظم وجود ندارد و بازارهای ما در محدويت وپراکندگی باقی خواهد ماند.

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
بازتاب دومین اسکار «فرهادی» در رسانه‌های جهان

مقیم/اسکار بهترین فیلم خارجی برای دومین‌بار به «اصغر فرهادی» فیلمساز ایرانی تعلق گرفت و روزنامه‌های بین‌المللی این خبر را تیتر کردند.

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
مصوبه مجلس در حمایت از «ایرانیان مقیم آمریکا»

مقیم/ دولت با مصوبه مجلس مکلف شد ۲۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از ایرانیان مقیم آمریکا هزینه کند.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
با الحاق بندی به بودجه صورت گرفت؛ مصوبه مجلس برای مقابله با دستور ترامپ

مقیم/نمایندگان مجلس بندی را به لایحه بودجه الحاق کردند تا ۲۰۰۰میلیارد ریال در اختیار وزارت علوم و وزارت اقتصاد قرار گیرد تا برای جذب نیروی انسانی و سرمایه های ایرانیان مقیم آمریکا استفاده شود.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
رئیس جمهور: برای حل مشکلات سریعتر مردم به تعامل با جهان نیاز داریم

مقیم/رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید در جامعه نشاط داشته باشیم، گفت: چگونه است که هر چه غم و اندوه باشد حلال است اما یک دقیقه که بخندیم حرام است.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
با اعلام رمز یا زهرا رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ آغاز شد

مقیم/مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ با اعلام رمز «یا زهرا» توسط امیر دریادار سیاری از عرشه پیشرفته‌ترین ناوشکن تمام ایرانی کشور آغاز شد.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
در جلسه شورایعالی فضای مجازی کشور به ریاست دکتر روحانی؛ بندهایی از سیاستهای ساماندهی پیام رسان های اجتماعی بومی تصویب شد

مقیم/شورای عالی فضای مجازی، «اولویت استفاده از موتورهای جستجوی بومی در دستگاههای دولتی و مراکز آموزشی، ادامه تصویب سیاستها و اقدامات ساماندهی پیام رسانهای اجتماعی برخط بومی و نحوه حمایت دستگاههای مختلف از این دسته از پیام رسانها» را بررسی و تصویب کرد.

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
جهانگیری در جلسه ستاد تنظیم بازار تاکید کرد: ضرورت آمادگی کامل برای مدیریت و کنترل بازار شب عید

مقیم/جلسه ستاد تنظیم بازار ظهر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
/مراسم گرامیداشت یاد شهدای وزارت امور خارجه/ ظریف: به برکت خون شهدا با تدبیر در مسیر امنیت حرکت می‌کنیم

مقیم/محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در مراسم گرامیداشت یاد شهدای وزارت امور خارجه،‌ اظهار کرد: ما به برکت خون شهدا و امام شهدا و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری توانسته‌ایم بدون نگرانی از تحولات پیرامونی و با تدبیر در مسیر امنیت حرکت کنیم.

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
رویترز گزارش داد تردید کاخ سفید در قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی

مقیم/یک خبرگزاری انگلیسی گزارش داد طرح کاخ سفید برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی با تردید مواجه شده است.

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
گزارش آمانو درباره اجرای برجام امروز منتشر می‌شود

مقیم/اولین گزارش فصلی شورای حکام در سال ۲۰۱۷ درباره اجرای برجام در ایران عصر روز جمعه در اختیار ۳۵ عضو این شورا قرار می‌گیرد.

جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
در افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست، اقدام برنامه مشترک زیست محیطی یک ضرورت امنیتی و سیاسی برای منطقه است

مقیم/وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر ضرورت ایجاد برنامه مشترک منطقه‌ای برای مقابله با خطرات زیست محیطی، اظهار کرد: این اقدام یک ضرورت محیط زیستی نیست بلکه یک ضرورت امنیتی و سیاسی است و رهبران کشورهای همسایه باید تلاش کنند تا از این آزمون تاریخی به سربلندی بیرون آیند.

جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر امورخارجه: برجام ، همکاری بین المللی علمی ایران را ارتقا بخشید

مقیم/ساری/معاون کنسولی ، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه گفت : یکی از دستاوردهای خوب برجام ارتقاء همکاری های علمی بین المللی جمهوری اسلامی بوده است.

پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
دکتر روحانی در دیدار رییس مجلس نمایندگان اوگاندا : استقبال از توسعه بیش از پیش روابط ایران و اوگاندا

مقیم/رییس جمهوری با بیان اقدامات رژیم صهیونیستی با هدف به حاشیه راندن و فراموشی مساله فلسطین تاکید کرد: شرایط منطقه و جهان ایجاب می کند که همگان حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین با صدای رساتر اعلام کنند.

چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi