آغاز دوره‌های آموزش زبان فارسی در باکو

مقیم/دوره‌های آموزش زبان فارسی ویژه فصل تابستان به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو آغاز شد.

پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
جشنواره ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی ایران در هندوستان برگزار می‌شود

مقیم/جشنواره ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی ایران، ۱۰ تا ۱۵ تیرماه جاری با همکاری اداره‌كل همكاري‌های فرهنگی و امور ايرانيان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در هندوستان برگزار می‌شود.

پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
فصلی جدید در روابط ایران و اسلواکی

مقیم/سفیر ایران با بیان اینکه در سال های اخیر یکی از پویاترین فصل های همکاری در تاریخ مناسبات ایران و اسلواکی آغاز شد، عنوان کرد:۲ کشور در این دوره گام های موثری در جهت تقویت و گسترش تعاملات و همکاری های فیمابین برداشته اند.

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
بررسی دیدگاه‌های تعامل افغانستان با کشورهای آسیای میانه در تاشکند

مقیم/مسایل و دیدگاه‌های تعامل افغانستان با کشورهای آسیای میانه با حضور نمایندگان سفارتخانه‌های خارجی در تاشکند بررسی شد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
دیدار سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان با رییس هیأت حج و زیارت عراق

مقیم/ایرج مسجدی، سفیر و غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان در عراق با شیخ خالد العطیه، رییس هیأت حج و زیارت عراق دیدار و گفت‌وگو کردند.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
برنامه «معرفی ایران، سفره ایرانی» اجرا می‌شود

مقیم/در دیدار رییس و معاون انجمن هنرمندان ژاپن در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن مقرر شد تا برنامه ویژه‌ای با عنوان «معرفی ایران، سفره ایرانی» اجرا شود.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
تجربه ایران؛ راهگشای ترکمنستان در یادآوری ریشه‌های فرهنگی

مقیم/ترکمنستان در سال‌های پس از استقلال از شوروی در جستجوی مؤلفه‌های فرهنگی و هویتی خود است که در این راه ایران می‌تواند بهترین مرجع باشد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
کارگاه خوشنویسی در کمیسیون ملی فرهنگ و هنر فیلیپین

مقیم/کارگاه خوشنویسی نستعلیق با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و انجمن خوشنویسان شعبه مانیل در کمیسیون ملی فرهنگ و هنر این کشور برگزار شد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
انتشار مقاله «رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران در سطح جهان» در سریلانکا

مقیم/مقاله «رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران در سطح جهان» در وبلاگ تامیل زبان «تودو» سریلانکا منتشر شد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
رباعیات فریدالدین عطار نیشابوری به زبان عربی ترجمه شد

مقیم/منتخبی از اشعار و رباعیات فریدالدین عطار نیشابوری، شاعر پُرآوازه ایرانی به زبان عربی ترجمه و به زیور طبع آراسته شد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
وجود کتاب‌های نویسندگان ایرانی در مجلس ترقی ادب لاهور

مقیم/تحسین فراقی، رییس اداره مجلس ترقی ادب لاهور از وجود کتاب‌های مهم و با ارزش نویسنده‌های ایرانی و پاکستانی در خصوص جمهوری اسلامی ایران در این مجلس خبر داد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
پاکستانی‌‌ها مقام معظم رهبری را رهبر قلبی و معنوی خود می‌دانند

مقیم/حجت‌الاسلام غلام بشیر دهراج در دیدار مسئول خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد سند گفت: اگر چه ما دارای ملیت پاکستانی هستیم ولی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را رهبر قلبی و معنوی خود دانسته و اطاعت از ایشان را واجب می‌دانیم.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
جامعه بین المللی باید در جهت تنش زدایی در منطقه اقدام کند

مقیم/سفیر ایران در ژاپن گفت: جامعه بین المللی باید از طریق اجماع سازی و مقاومت، در جهت تنش زدایی در منطقه و مقابله با اقدامات نظامی آمریکا اقدام کند.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
بازدید سفرای کشورهای خارجی مقیم اتیوپی از رایزنی فرهنگی ایران

مقیم/سفرای کشورهای خارجی مقیم اتیوپی از کارگاه آموزش قالی بافی، نمایشگاه صنایع دستی و تابلو فرش ایرانی رایزنی فرهنگی کشورمان بازدید کردند.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
نخستین دوره تربیت مدرس آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان در استانبول

مقیم/به همت وابستگی فرهنگی ایران در استانبول و بنیاد سعدی، نخستین دوره تربیت مدرس آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان در استانبول (۶ تیرماه) در مرکز آموزش زبان فارسی استانبول برگزار خواهد شد.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
یست‌وهشتمین نشست دینی ویژه ایرانیان در دهلی‌نو

مقیم/بیست‌وهشتمین نشست دینی با موضوع «صبر و تقوا» با سخنرانی حجت‌الاسلام مرویان، مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی ویژه ایرانیان مقیم دهلی‌نو برگزار شد.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
رونمایی از کتاب «تاریخ هنر ایران» در بلغارستان

مقیم/آیین رونمایی از کتاب «تاریخ هنر ایران» با حضور جانشین رییس جمهور بلغارستان و همزمان با سومین جشنواره کشورهای آسیایی در صوفیه پایتخت بلغارستان برگزار شد.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
براساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد پهپاد آمریکا را سرنگون کردیم

مقیم/سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی در آب های سرزمینی ایراان گفت بر اساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل از کشورمان دفاع کردیم.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸
توسعه آموزش زبان فارسی در بنگلادش

مقیم/رییس مؤسسه زبان‌های نوین بنگلادش در دیدار با سرپرست رایزنی فرهنگی ایران بر احیا و توسعه آموزش زبان فارسی تأکید کرد.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸
انتشار کتاب «اهل بیت(ع)» در سخنان امام خمینی(ره) در عراق

مقیم/کتاب «اهل بیت(ع)» در سخنان امام خمینی(ره) از سوی مرکز مطالعات حوزوی الهدی و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق منتشر شد.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi