نتایج مرتبط با کلیدواژه اتحادیه اروپا
ایران دقیقا مشابه شیوه اروپایی‌ها به برجام پایبند خواهد بود

مقیم/وزیر خارجه کشورمان طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: ایران به اجرای کامل برجام تا زمانی که اتحادیه اروپا و E۳ تعهدات اقتصادی خود را انجام دهند پایبند خواهد بود.

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸
اینستکس به زبان ساده

مقیم/«اینستکس» یا «ساحات» که این روزها به کرات از آن نام برده می‌شود همان «ابزار پشتیبان مبادلات تجاری» است که ۱۱ بهمن ۹۷ رسما ثبت و نهاد متناظر ایرانی آن نیز دوم اردیبهشت امسال در تهران به ثبت رسید.

دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸
وال‌استریت‌ژورنال: هلند به سهامداران اینستکس افزوده می‌شود

مقیم/خبرنگار یکی از نشریات آمریکایی خبر داد که هلند به سهامداران سازوکار مالی اینستکس افزوده خواهد شد.

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸
ایران برای توقف اجرای تعهدات در برجام جدی است

مقیم/وزیر امور خارجه گفت: عزم جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از حقوق خود وفق برجام، از جمله توقف اجرای تعهدات، جدی است و در این مسیر تحت تاثیر فشارهای سیاسی و شانتاژها قرار نخواهد گرفت.

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸
اتحادیه اروپا مواضع خود در مورد بودجه ایتالیا را نرم‌تر کرد

مقیم/مقامات ایتالیایی می‌گویند در مذاکرات خود با اتحادیه اروپا به دست‌یابی به توافقی در مورد بودجه سال آینده این کشور، نزدیک‌تر شده‌اند.

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸
اروپا در پایان مهلت ۶۰ روزه ایران هم کاری انجام نمی دهد

مقیم/عبدالرضا فرجی راد سفیر اسبق ایران گفت: تصور نمی‌کنم ما بتوانیم چیزی از اروپا به دست آوریم غیر اینکه در مدت باقی مانده مواد دارویی و غذایی را با اروپایی‌ها مبادله کنیم، بعید است که کار خاصی کنند.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸
احتمال کاهش نقش اروپا دربرجام/اجازه اجرای طرح‌های آمریکا را ندهیم

مقیم/سفیر اسبق ایران در نروژ با بیان اینکه ممکن است نقش اروپا در برجام و اینستکس تا حدی کاهش یابد، گفت: احتمال دارد اروپا آنگونه که برای برجام اهمیت قائل بود، دیگر اهمیتی قائل نباشد.

دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
توان اروپا بیش از چیزی که تاکنون دیدیم، نیست

مقیم/کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه حداکثر انتظار از اروپا عملیاتی کردن اینستکس است، گفت: توان آنها بیش از چیزی که در این مدت دیدیم نیست، یعنی توان مقابله با آمریکا را ندارند.

پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
وزیران خارجه اتحادیه اروپادوشنبه درمورد برجام رایزنی می کنند

مقیم/وزیران خارجه اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه خود در مورد توافق هسته ای ایران بحث و تبادل نظر می کنند.

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
عبدالمهدی خطاب به اروپا: عراق بخشی از تحریم های ضد ایرانی نخواهد بود

مقیم/ نخست وزیر عراق خطاب به سفرای سه کشور اروپایی دربغداد برای چندمین بار موضع کشورش مبنی بر این که بغداد بخشی از نظام تحریم های آمریکا علیه ایران نخواهد بود، تکرار کرد.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
اقدامات اروپا برای ایران «وقت‌کشی»است/امیدی به اجرای اینستکس نیست

مقیم/کارشناس مسائل بین الملل گفت: اروپا توان لازم برای ایستادگی در برابر آمریکا را ندارد لذا می‌توان در حالتی کلی، اقدامات اروپا را «وقت کشی» و در ادامه سیاست‌های آمریکا دانست.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
انتظار از غرب اشتباه است/فیلم

مقیم/رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود که در حرم رضوی فرمودند: نمی‌توان از غربی ها انتظار کمک داشت، اروپایی‌ها استعمارگرند و منابع ملت‌ها را به سود خود می‌مکند.

شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
مخالفت یکپارچه اتحادیه اروپا با تصمیم ترامپ در باره جولان

مقیم/تمامی ۲۸کشور عضو اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ضمن مخالفت یکپارچه با شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان اشغالی، اعلام کردند که از تغییر سیاست آمریکا در باره این بخش از خاک سوریه پیروی نخواهند کرد.

پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸
تعامل جدی‌تری با چین و روسیه داشتیم، فشار کمتری تحمل می‌کردیم

مقیم/یک کارشناس مسائل منطقه گفت: اگر تاکنون تعاملات جدی‌تری با کشورهایی همچون روسیه و چین داشتیم، کمتر در موضع فشار از طرف برخی قدرت‌ها از جمله آمریکا قرار می‌گرفتیم.

جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
سومین کنفرانس با موضوع سوریه فردا در بروکسل برگزار می‌شود

مقیم/سومین کنفرانس مشترک اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد با عنوان 'حمایت از آینده سوریه و منطقه' با تمرکز بر حمایت های انسانی و تقویت فرایند سیاسی تحت رهبری سازمان ملل برای حل و فصل مناقشه در این کشور از فردا(سه‌شنبه) به مدت سه روز در بروکسل برگزار می ‌شود.

دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷
آیا INSTEX به سمت بی‌اثر کردن تحریم‌ها توسعه خواهد یافت؟

مقیم/با ثبت INSTEX مشخص شد این سازوکار بخش ناچیزی از تعهدات اروپا در برجام را پوشش می‌دهد. اما مسئله‌ مهم‌تر این است که اروپا در نظر ندارد این ابزار را به کالاهای تحریمی آمریکا توسعه دهد.

جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
رویکرد اروپا درقبال برجام، موجب بی‌اعتمادی ایرانیان شده است

مقیم/رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: رویکرد اروپا در قبال برجام، حساسیت‌ها را مضاعف کرده و موجب بی‌اعتمادی افکار عمومی در ایران به اروپا شده است.

سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
تحریم دانشگاه‌ها از طرف هر کشوری غیرقانونی و مخل روابط کشورها است

مقیم/وزیر امور خارجه درباره تحریم برخی از دانشگاه‌های ایرانی توسط اتحادیه اروپا گفت: تحریم دانشگاه‌ها از طرف هر کشوری غیرقانونی و مخل روابط کشورها است و این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
کاهش رشد اقتصادی ١٩ کشور منطقه یورو/ تشدید ابهامات از تجارت جهانی

مقیم/کمیسیون اروپا، پیش‌بینی رشد اقتصادی خود را برای ۱۹ کشوری که از یورو استفاده می‌کنند کاهش داد و اعلام کرد حتی این رشد در معرض کاهش مجدد قرار دارد.

یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
مرتبط کردن اجرای سازوکار «اینستکس» به FATF قابل قبول نیست

مقیم/وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه اتحادیه اروپا درخصوص ایران گفت: فعالیت های دفاعی ایران صرفا دفاعی، بازدارنده و بومی است.

سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi