نتایج مرتبط با کلیدواژه عربستان
صدور مجوز راه‌اندازی بیمارستان هلال‌احمر ایران در مدینه

مقیم/ معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از اخذ مجوز راه‌اندازی بیمارستان جمعیت هلال احمر در مدینه منوره خبر داد.

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
عربستان به تنهایی قادر به توقف نفوذ ایران در عراق نیست

مقیم/ معاون رئیس‌جمهور عراق با اشاره به اینکه عربستان به تنهایی قادر به توقف نفوذ ایران در عراق نیست، تأکید کرد که این کار به تلاش مشترک کشورهای عربی نیاز دارد.

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
تکذیب خبر سفر ظریف به عربستان

مقیم/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: خبر منتشره درباره سفر محمد جواد ظریف به عربستان صحت ندارد و وزیر امور خارجه کشورمان، برنامه ای برای حضور در مراسم حج امسال ندارد.

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
ادعای یک سایت آمریکایی درباره توافق عربستان و یمن برای پایان جنگ

مقیم/ وبسایت تحلیلی «جاست سکیوریتی» آمریکا مدعی توافق پنهانی عربستان سعودی و یمن برای پایان جنگ شده است.

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
تیم دیپلماتیک ایران امروز عازم عربستان می‌شود

مقیم/ یک منبع آگاه از صدور روادید دیپلمات های ایرانی برای اعزام به حج خبر داد و گفت: سرانجام، عربستان شب گذشته با ۴۰ روز تاخیر به دیپلمات های ایرانی روادید داد و این افراد امروز عازم عربستان می شوند.

پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶
دیدار با وزیر خارجه عربستان مقدمه‌ای برای برقراری روابط دیپلماتیک با این کشور نبود

مقیم/ وزیر امور خارجه کشورمان گفت: دیدار با وزیر امور خارجه عربستان، الزاما مقدمه‌ای برای برقراری روابط دیپلماتیک با ریاض نبوده است.

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
عربستان به دنبال بهبود روابط با ایران وهمسایگان است

مقیم/ عبدالباری عطوان تحلیلگر مسایل عرب در تحلیلی در واکنش به دست دادن وزرای خارجه ایران وعربستان درحاشیه نشست سران همکاری های اسلامی دراستانبول نوشت: سفر مقتدی صدر به عربستان به دعوت محمد بن سلمان ولیعهد این کشور واقدام عادل الجبیر به دست دادن با محمد جواد ظریف وحضور حجاج ایران در مناسک حج نشان دهنده تغییر درسیاست ریاض و تلاش برای بهبود روابط با ایران وهمسایگان است.

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
روادید هیات عربستانی برای بازدید از اماکن دیپلماتیک یک ماه قبل صادر شده است

مقیم/ سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که ادعای مقام عربستانی درباره بازدید از اماکن دیپلماتیک آن کشور در ایران غیرواقعی است گفت: روادید هیات عربستانی برای بازدید از اماکن دیپلماتیک یک ماه قبل صادر شده است

سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
واکنش دولت ترامپ به سفر «مقتدی صدر» به عربستان

مقیم/ یک مقام وزارت خارجه آمریکا به سفر رهبر جریان صدر عراق به عربستان سعودی و دیدار با مقامات این کشور واکنش نشان داد.

سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
ادعای ممانعت ایران از ورود هیات عربستانی

مقیم/ یک مسئول وزارت خارجه عربستان مدعی شد که ایران نگذاشت برای تکمیل روند تحقیق و بررسی مساله حمله به سفارت به آنجا برویم.

سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
مانع‌تراشی‌ عربستان برای حجاج

مقیم/ کمیته ملی حقوق بشر قطر رسما از مانع‌تراشی‌های عربستان برای حجاج این کشور به گزارشگر ویژه سازمان ملل فعال در حوزه آزادی دین و عقیده شکایت کرد.

شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶
نظام با تمام توان بر سر قضیه حج ایستاده است

مقیم/ مسئول بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، گفت: با عربستان تفاهم کرده‌ایم که مراسم حج از مناسبات سیاسی جدا باشد و تمام امتیازاتی که برای تامین عزت و امنیت حجاج می‌خواستیم را پذیرفته‌اند، با این حال هجمه‌های بی سابقه‌ای نسبت به حج شکل گرفته است که ریشه آن عوامل ضد انقلاب هستند.

شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶
ملک سلمان اداره امور عربستان را به پسرش تحویل داد

مقیم/ پادشاه عربستان سعودی که همه ساله تقریبا یک ماه را به تفریح و استراحت در خارج کشور سپری می‌کند، در آستانه سفر تفریحی خود تمام امور پادشاهی را به فرزندش محمد واگذار کرد.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
ملک سلمان تا ۵ ماه آینده کناره‌گیری می‌کند

مقیم/ روزنامه رأی الیوم به نقل از منابعی در کاخ پادشاهی عربستان از احتمال کناره‌گیری شاه سعودی به نفع فرزندش محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی، در پنج ماه آینده خبر دادند.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
کارشکنی عربستان در صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایران

مقیم/ عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به عدم صدور ویزای تیم ۱۰ نفره وزارت خارجه برای استقرار در عربستان گفت: درصورت عدم همکاری عربستان موضوع اعزام حجاج منتفی می‌شود.

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
عربستان فقط منتظر اعلام کناره‌گیری ملک سلمان و آغاز پادشاهی محمد بن سلمان است

مقیم/ رای‌الیوم با اشاره به افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره برکناری ملک سلمان، از نزدیک بودن زمان اعلام پادشاهی پسر او بر عربستان سعودی خبر داد.

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
عربستان سعودی مادر تروریست‌ها در منطقه است

مقیم/ معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: رفتار این روزهای رئیس جمهور یا اعضای کنگره آمریکا مایه ننگ دولتی است که ادعای ابرقدرتی دارد و مایه شرمساری مردم آمریکا در ذهن جامعه بین‌الملل است.

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
تجارت ایران و عربستان به صفر رسیده است

مقیم/ رئیس سازمان توسعه تجارت از صفر شدن تجارت ایران و عربستان خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچگونه صادراتی به مقصد این کشور نداریم و وارداتی هم از سوی عربستان صورت نمی‌گیرد.

جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران

مقیم/ یک رسانه عربی اعلام کرد که عربستان از تصمیمات جدید کویت علیه ایران حمایت کرده است.

جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
زایران ایرانی با ۳۳۵ پرواز از ۲۰ ایستگاه پروازی به عربستان می روند

مقیم/ مدیرکل برنامه ریزی و اعزام زایران حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت امسال ۸۶ هزار و ۵۰۰ زایر ایرانی با ۳۳۵ پرواز به عربستان منتقل می شوند.

جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi