نتایج مرتبط با کلیدواژه آمریکا
خواست جدی اروپا عدم دنباله روی از آمریکا است

مقیم/معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: تصور آقای ترامپ این است که اگر فشار حداکثری را به ایران وارد کند ما پای میز مذاکره خواهیم آمد که کاملا اشتباه است.

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷
شکست زودهنگام تحریم های ترامپ علیه ایران

مقیم/تحلیلگران با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران به شکست زودهنگام آن پرداخته و اعلام کرده اند که این تحریمها به مثابه ورود واشنگتن به تونلی تاریک است که از آن شکست خورده خارج می شود.

دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷
انزوای آمریکا؛ دلیل تکرار سناریوی تکراری علیه ایران

مقیم/طی چهار دهه گذشته این نخستین بار است که آمریکا در بازی تحریم ها علیه ایران، اتحادیه اروپا را کنار خود ندارد و این انزوا آنقدرعمیق است که بتواند انگیزه هر دسیسه و سناریویی از سوی آمریکا، برای بر هم زدن رابطه ایران و اروپا باشد.

پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷
آمریکا از برنامه صفر شدن فروش نفت ایران عقب می نشیند

مقیم/شینهوا' خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد شواهد نشان می دهد آمریکا از برنامه به صفر رساندن فروش نفت ایران با شروع تحریم های ماه نوامبر عقب نشینی می کند.

پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷
گفت‌وگوی تلفنی ماکرون و ترامپ درباره سوریه

مقیم/رؤسای جمهور فرانسه و آمریکا پیش از برگزاری نشست چهارجانبه در استانبول با محوریت سوریه، درباره موضع دو کشور نسبت به مسأله سوریه تلفنی گفت‌وگو کردند.

جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷
ترامپ: ایران دیگر همچون گذشته نیست!

مقیم/رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با روزنامه وال استریت ژورنال بار دیگر مدعی شد که ایران در دوره ریاست جمهوری وی به کشوری متفاوت تبدیل شده است.

جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷
دولت ترامپ ارتباط ایران با سوئیفت را قطع نمی‌کند

مقیم/مقامات آگاه در دولت آمریکا اعلام کردند: دولت ترامپ ارتباط ایران با سوئیفت را قطع نمی‌کند.

جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷
آمریکا در زمینه برجام شکست خورده تاریخ است

مقیم/رئیس جمهور گفت:آمریکا در زمینه برجام شکست خورده تاریخ است و شکست ترامپ در جلسه شورای امنیت نشان داد که سیاست خارجی ما از تدبیر، انسجام و برنامه ریزی دقیق برخوردار است.

سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
ایران راه گفتگو را بازگذاشته؛ اما نشانی از آمادگی آمریکا نیست

مقیم/وزیر خارجه ایران در مصاحبه ای اعلام کرد: ایران راه گفتگو را بازگذاشته ؛ اما نشانی از آمادگی آمریکا در این مسیر وجود ندارد.

سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
یکجانبه گرایی وتحریم آمریکا،کشورهای مستقل رابه هم نزدیک خواهد کرد

مقیم/سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: موج یکجانبه گرایی و تحریم آمریکا، کشورهای مستقل جهان را به هم نزدیک تر خواهد کرد.

یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
ادعاهای مقامات آمریکادرباره دخالت ایران درانتخابات کنگره توهم است

مقیم/سخنگو ی وزارت خارجه گفت: تلاش مقام های آمریکایی برای نسبت دادن دخالت و تاثیرگذاری در انتخابات کنگره آمریکا به ایران از اساس نادرست و ناراست بوده که احتمالا ناشی از نوعی توهم ناشناخته است.

یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آمریکا و چالش های ناپدید شدن جمال خاشقچی

مقیم/ برنامه این هفته «ما مردم» در شبکه پرس تی وی به بررسی موضوع ناپدید شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار معروف عرب و از منتقدان رژیم سعودی و حواشی آن می پردازد.

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
ترامپ: به نظر می‌رسد که خاشقجی زنده نیست

مقیم/دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهارکرد: «مطمئنا به نظر می‌رسد» جمال خاشقجی روزنامه‌نگار ناپدید شده عربستانی جان خود را از دست داده است.

جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اعتیاد آمریکا به تحریم از کنترل خارج شده است

مقیم/وزیر امور خارجه کشورمان طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: اعتیاد آمریکا به تحریم از کنترل خارج شده است.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
ترامپ: مسئولیت شکست جمهوریخواهان را نمی پذیرم

مقیم/رئیس جمهوری آمریکا در حالیکه پیش بینی شکست جمهوریخواهان در انتخابات پیش روی کنگره وجود دارد، اظهار داشت که هیچ مسئولیتی در قبال از دست دادن احتمالی کنترل مجلس نمایندگان توسط حزبش نمی پذیرد.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
عربستان ۱۰۰ میلیون دلار به آمریکا پرداخت کرد

مقیم/وزنامه نیویورک تایمز امروز خبر داد که دیروز و همزمان با ورود وزیر امور خارجه آمریکا به ریاض، عربستان سعودی ۱۰۰ میلیون دلار بابت تامین بخشی از هزینه های حضور آمریکا در سوریه به واشنگتن پرداخت کرد.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
عدم پایبندی آمریکا به قواعد بین‌المللی امنیت جهان را تهدید می‌کند

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: عدم پایبندی آمریکا به ساز و کارها، قواعد و حقوق بین‌المللی نه تنها منافع مردم ایران، بلکه ثبات و امنیت جهان را مورد تهدید قرار می‌دهد.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
هدر ناوئرت، گزینه جانشینی هیلی

مقیم/دونالد ترامپ "هدر ناوئرت" را برای جایگزینی سفیر فعلی آمریکا در سازمان ملل در نظر دارد.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
دولت آمریکا به اعمال تحریم معتاد شده است

مقیم/سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد، گفت: دولت آمریکا به اعمال تحریم معتاد شده و تحریم را به عنوان ابزار سیاست خارجی در پیگیری منافع خود محسوب می کند.

سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
تشدید اتهامات آمریکا ناشی از شکست در برابر اراده ملت ایران است

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: تشدید اتهامات واهی و خیالبافی های تکراری مقامات آمریکایی ناشی از شکست های پی در پی آنان در مقابل اراده و تدبیر دولت و ملت ایران است

دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi