نتایج مرتبط با کلیدواژه آمریکا
ترامپ: هند و پاکستان خود می‌توانند اختلافاتشان را خاتمه دهند

مقیم/رئیس جمهور آمریکا در حالی که پیشتر خواستار میانجیگری بین پاکستان و هند شده بود، اینک اظهار داشته که این دو کشور خود قادرند مشکلات موجود را رفع کنند.

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
جبل طارق رسما درخواست آمریکا برای توقیف نفت‌کش ایرانی را رد کرد

مقیم/دولت محلی جبل طارق اعلام کرد درخواست آمریکا برای توقیف نفت‌کش ایرانی با نظام تحریم‌های اتحادیه اروپا همخوانی ندارد و به همین دلیل این درخواست قابل اجرا نیست.

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
موسوی اظهارات و توافقات مقامات آمریکایی درباره ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه را تحریک‌آمیز خواند

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اظهارات و توافقات مقامات آمریکایی درباره ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه را تحریک‌آمیز و موجب نگرانی خواند.

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس ۱

مقیم/یک خبرگزاری غربی بامداد شنبه خبر داد که دادگاهی در آمریکا بر اساس شکایت دولت این کشور، حکم توقیف نفتکش گریس ۱ در جبل طارق را صادر کرده است.

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
ادعای آمریکا درباره نفت خاورمیانه مضحک است

مقیم/وزیر نفت با مضحک خواندن ادعای آمریکا مبنی بر اینکه به نفت خاورمیانه احتیاجی ندارد، گفت: آمریکایی ها راست می گویند، نفت خاورمیانه به آمریکا نیاز دارد.

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
محدودیت ظریف؛ سنجش باور آمریکا به آزادی بیان

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به برخی اخبار مبنی بر مسدود شدن دسترسی ظریف در شبکه‌های اجتماعی گفت: این نشان دهنده میزان باور آن‌ها به آزادی اطلاعات و آزادی بیان است.

یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
مقام ژاپنی: توکیو به جای تنگه هرمز به تنگه باب المندب کشتی اعزام می‌کند

مقیم/خبرگزاری کیودو به نقل از یک مقام ژاپنی نوشت که دولت «آبه شینزو» قصد ندارد با مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس به روابط خود با تهران آسیب بزند و به جای تنگه هرمز به تنگه باب المندب کشتی و هواپیمای گشت زنی اعزام می‌کند.

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸
آمریکا تحریم فلزات ایران را ذیل تحریم‌های «حقوق بشری» قرار داد

مقیم/وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده تحریم‌های اعمال شده علیه بخش فلزات ایران را ذیل تحریم‌های حقوق بشری قرار داده است.

پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
آمریکا ایران را به ایجاد اختلال در کشتی‌رانی متهم کرد

مقیم/مقام‌های دولت آمریکا با انتشار بیانیه‌هایی، ایران را به ایجاد اختلال در روند کشتی‌رانی در تنگه هرمز و خلیج فارس متهم کرده‌اند.

پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
هند: تحریم نفت ایران به منافع ما لطمه زده است

مقیم/سفیر هند در آمریکا سه‌شنبه از اقدام دولت آمریکا در تحریم نفت ایران انتقاد کرده و گفته که این تصمیم به منافع دهلی‌نو ضربه وارد کرده است.

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
عراق افتخار جهان عرب و جهان اسلام است

مقیم/مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: نخست وزیرعراق، در برابر زیاده خواهی های دولت‌های بیگانه از جمله آمریکا، به خوبی ایستادگی کرده و امروز کشور عراق افتخار جهان عرب و جهان اسلام است.

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
نظام در محکومیت اقدام آمریکا و حمایت از ظریف یکپارچه است

مقیم/رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحریم وزیر خارجه به بهترین وجه، دروغین بودن ادعاهای آمریکا در مورد مذاکره را آشکار ساخت، گفت: نظام در محکومیت اقدام آمریکا و حمایت از ظریف یکپارچه است.

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
بریتانیا از آلت دست آمریکا بودن در تروریسم اقتصادی دست بردارد

مقیم/وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: بریتانیا باید از آلت دست آمریکا بودن در تروریسم اقتصادی دست بر دارد.

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
گسترش روابط بین روسیه و چین علیه آمریکا از نگاه پرس تی وی

مقیم/گسترش روابط میان روسیه و چین علیه آمریکا در پی ملاقات اخیر میان سران این دو کشور در برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
جشن میلاد امام رئوف از روسیه تا آمریکا

مقیم/در شب ولادت شمس‌الشموس، حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع)، مراکز اسلامی از روسیه تا آمریکا میزبان عاشقان خاندان عصمت و طهارت است.

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸
واکاوی روابط پرتنش آمریکا و انگلیس به روایت پرس تی وی

مقیم/بحث و بررسی پیرامون روابط میان آمریکا و انگلیس و تنش های دیپلماتیک اخیر میان این دو کشور در برنامه این هفته «ما مردم» صورت می گیرد.

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸
غریب آبادی: آمریکا در نشست شورای حکام منزوی شد و نتیجه ای نگرفت

مقیم/نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی نشست ویژه شورای حکام را منجر به انزوای بیشتر آمریکا خواند و گفت: این نشست بدون هیچ نتیجه ای برای آمریکا، به کار خود پایان داد.

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸
دشمن به ما حمله کند به آنها پاسخ سخت و پشیمان کننده می دهیم

مقیم/دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ملت ایران را صلح طلب و بدنبال امنیت منطقه و جهان توصیف کرد و گفت: اگر دشمن به ما حمله کند به آنها پاسخ سخت و پشیمان کننده می دهیم.

چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
آمریکا برخورد توهین‌آمیز با تیم ملی والیبال ایران را تکذیب کرد

مقیم/سخنگوی اداره گمرک و مرزبانی آمریکا مدعی شد روند ورود اعضای تیم ملی والیبال ایران بدون مشکل خاصی و طبق «رویه‌های عادی» صورت گرفته است.

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸
پرچم حقوق بشر در دست بزرگترین ناقض آن است/ ایجاد دبیرخانه نقض حقوق بشر

مقیم/سرپرست اداره‌کل توسعه روابط فرهنگی اروپا و آمریکا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: آمریکا حقوق بشر را به‌عنوان دستاویزی برای تسلط بر سرنوشت ملت‌ها به کار می‌گیرد.

چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi