نتایج مرتبط با کلیدواژه اینستکس
«اینستکس»نمی‌تواند تحریم‌ها را دور بزند/اروپا دنبال خرید زمان است

مقیم/یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه اینستکس نمی‌تواند راه‌حلی برای دور زدن تحریم‌ها باشد، گفت: اروپایی‌ها قادر به ایستادگی در برابر فشارها و تحریم‌های آمریکا نیستند.

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
ایران درخواستی برای خرید s-۴۰۰ نداشته است/امیدی به اینستکس نداریم

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه رئیس اینستکس به همراه هیأت آلمانی به تهران آمده است، گفت: امیدی به اینستکس نداریم و اگر این سازوکار چاره ساز بود تا به حال می‌توانست کارآمد باشد.

دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
اروپا به برجام آویزان است/ «اینستکس» اجرا نخواهد شد

مقیم/رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپایی‌ها فقط به برجام آویزان شده اند و اقدامی برای حفظ آن نمی‌کنند و بعید است «اینستکس» را هم اجرایی کنند.

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
تنها حمایت سیاسی در حفظ برجام کافی نیست

مقیم/دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل گفت: تنها حمایت سیاسی در حفظ برجام کافی نیست و اروپا باید اقدامات عملی خود را بی وقفه آغاز و قدری از دیوار بی اعتمادی را ترمیم کند.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایران برای توسعه روابط اقتصادی توافقات مهمی را به اجرامی گذارد

مقیم/ ایران توسعه روابط اقتصادی دوجانبه را به کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران (اینستکس) محدود نکرده و در این زمینه رایزنی ‌ها و توافقات مهمی را با سایر کشورها به اجرا گذاشته است.

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
ظریف: سیاست دولت اولویت قرار دادن روابط با همسایگان است

مقیم/وزیر امور خارجه گفت: سیاست دولت دوازدهم در اولویت قرار دادن روابط با همسایگان است و این اقدام با موفقیت در حال انجام است.

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
ظریف: تشکیل نهاد متناظر «اینستکس» را به اروپا اعلام کرده‌ایم

مقیم/وزیر امور خارجه گفت: ایران نهاد متناظر «اینستکس» را ایجاد و تشکیل آن را به اتحادیه اروپا اعلام کرده است.

یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
تفکر انقلابی، دشمن را در ۹۸ مایوس می‌کند/ اینستکس جویی کم‌ثمر است

مقیم/دبیر شورای عالی امنیت ملی سال آینده را سال پیروزی های جدید در داخل برای حل مشکلات مردم و در منطقه برای تقویت و توسعه پیروزی محور مقاومت و آغازی مقتدرانه برای گام دوم انقلاب اسلامی دانست.

چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
ادامه مذاکرات انگلیس با ایران برای توسعه مناسبات تجاری

مقیم/سفارت انگلیس در تهران روز چهارشنبه از ادامه مذاکرات هیات عالی رتبه این کشور با سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به منظور توسعه مناسبات تجاری دوجانبه خبر داد.

پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
سایه‌ سنگین تجربه‌ کانال خرید برجام بر روی INSTEX

مقیم/تجربه کانال خرید برجام که از طریق آن تهیه‌ اقلام و کالاهای صنعتی انجام می‌شد، نشان می‌دهد INSTEX حتی در برآورده کردن نیازهای غذایی و دارویی مردم ایران هم موفق نخواهد بود.

جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
ظریف:خروج از برجام یکی از گزینه های ماست/اروپا به تعهداتش عمل کند

مقیم/وزیر امور خارجه کشورمان در یک گفتگو با اشاره به ضرورت پایبندی اروپا به تعهداتش در قبال برجام و ایران، تأکید کرد که در صورت مشروط شدن این تعهدات، ایران گزینه های متعددی را پیش روی خود دارد.

جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷
ایران و کشورهای موسس اینستکس در پاریس مذاکره می کنند

مقیم/دور نخست مذاکرات کارشناسی ایران و سه کشور اروپایی مؤسس سازوکار حمایت از تبادلات تجاری ایران و اروپا (instex) در پاریس برگزار می شود.

سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
اروپا برای تسریع کانال مالی، اولویت را به اقلام اساسی داد

مقیم/سفیر ایران در انگلیس گفت: سه کشور اروپایی پیشنهاد کرده‌اند که برای عملیاتی شدن سریع کانال مالی که برای تسهیل تجارت میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها تأسیس‌شده، فاز نخست آن به پرداخت‌های مرتبط با اقلام کالاهای اساسی و پزشکی اختصاص یابد.

سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
اروپا مشتاق بهره مندی ایران از مزایای برجام

مقیم/روزنامه 'فایننشال تایمز' در گزارشی نوشت: اتحادیه اروپا با راه اندازی 'ساز وکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا'(اینستکس - INSTEX)، اشتیاق خود را برای بهره مندی ایران از مزایای برجام نشان داد.

دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
از برجام تا اینستکس؛ مخفف های پر سر و صدا

مقیم/همزمان با تحولات سیاسی و قانونی ناشی از توافق هسته ای ایران و ۱+۵، فضای رسانه ای کشور مملو از عبارات و واژگانی شده که در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی کم سابقه بوده است.

یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
وزیر خارجه اتریش: همکاری اروپا با ایران ادامه خواهد یافت

مقیم/وزیر خارجه اتریش با اشاره به عملیاتی شدن کانال مالی اروپا و ایران اطمینان داد که همکاری سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه با ایران همچنان ادامه خواهد داشت.

شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
تلاش اروپا برای بهره مندی ایران از مزایای تجاری برجام

مقیم/«دیوید اوسالیوان» سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا بر پایبندی ایران و اروپا به توافق هسته ای برجام تاکید کرد و با اشاره به سازوکار مالی ویژه اظهار داشت که اروپایی ها برای بهره مندی ایران از مزایای تجاری برجام تلاش خواهند کرد.

جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi