نتایج مرتبط با کلیدواژه عبدالناصر همتی
تأسیس بانک مشترک ایرانی و سوری در دمشق/ آغاز روابط کارگزاری بانکی

مقیم/رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به برقراری روابط کارگزاری بانکی بین دو کشور و صدور مجوز تأسیس بانک مشترک ایرانی و سوری در دمشق، از مبادلات بانکی دو کشور بر مبنای پول ملی خبر داد.

چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
جزئیات جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو

مقیم/رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اختلافی که میان مجلس و شورای نگهبان در لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو وجود دارد، اعلام کرد:به علت نیاز به بررسی بیشتر، تصمیم‌گیری به جلسه بعدی موکول شد.

شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷
حذف ۴ صفر از پول ملی کار کوچک بانک مرکزی است

مقیم/رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اجرای پروسه حذف چهار صفر از پول ملی بعد از تصویب در مجلس از نظر قانونی به مقررات، تغییرات و اصلاحات هم نیاز دارد، گفت: این اقدام، کار کوچک بانک مرکزی است.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
همتی: در نظر داریم ۴ صفر از پول ملی را حذف کنیم

مقیم/رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: رئیس بانک مرکزی می گوید نقدینگی ۱۷۰۰ هزار میلیارد ۳۰ درصد قدرت خود را به دلیل تورم از دست داده است، به همین دلیل در نظر داریم ۴ صفر را از پول حذف کنیم.

یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
چانه زنی رییس کل بانک مرکزی با ترک ها

مقیم/گسترش روابط بانکی ایران و ترکیه، در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با همتای ترکیه ای خود مورد بررسی قرار می گیرد.

پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷
نشست مشترک ایران و ترکیه برگزار شد

مقیم/ نشست مشترک ایران و ترکیه با حضور روسای جمهور دو کشور برگزار شد.

پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷
استفاده از ظرفیت زیرساخت‌های فناورانه برای اعمال سیاست‌های نظارتی

مقیم/رئیس کل بانک مرکزی، بر ضرورت استفاده از ظرفیت زیرساختهای فناورانه، برای اعمال سیاست‌های نظارتی در بازار پول و ارز تاکید کرد.

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
روند کاهش قیمت ارز ادامه پیدا خواهد کرد

مقیم/رئیس بانک مرکزی با اشاره به کاهش نرخ ارز، گفت: روند کاهش قیمت ارز تا جایی که فعالان عرصه اقتصادی اراده کنند، ادامه پیدا خواهد کرد.

چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷
بازار ارز برای دلالان جذاب نیست/دخالت بازارساز وتلاش برای حفظ نرخ

مقیم/رئیس‌کل بانک مرکزی می‌گوید با آغاز تحریم‌های آمریکا،ارزش پول ملی ۲۰درصد تقویت شده و به نظر می‌رسد دخالت بازارساز، منجر به کاهش نرخ ارز شده و تلاش برای حفظ محدوده قیمتی ادامه دارد.

یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷
اصلاحیه بخشنامه نحوه بازگشت ارز صادراتی فردا ابلاغ می‌شود

مقیم/عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی به همراه وزیر صمت امروز در جلسه‌ای دو ساعته با صادرکنندگان، راهکارهای بازنگری و تسهیل بازگشت ارز صادراتی را بررسی و مقرر کردند اصلاحیه تا فردا ابلاغ شود.

سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بخشنامه جدید ارزی برای صادرات در راه است

مقیم/رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به زودی تمهیدات نحوه بازگشت ارز صادرات به چرخه اقتصاد کشور را اعلام خواهیم کرد، تاکید کرد: صادرات ریالی به مثابه خروج سرمایه از کشور است.

شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷
پیمان دوجانبه پولی میان ایران و اروپا شکل می‌گیرد

مقیم/عبدالناصر همتی از بررسی جزئیات ایجاد کانال مالی اروپا با ایران در بروکسل خبر داد و گفت: پیمان دوجانبه پولی میان دو طرف ایجاد شده و صادرکنندگان می‌توانند ارزحاصل ازصادرات خود را دریافت کنند.

شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷
زمزمه‌های تجدیدنظر بانک مرکزی در بخشنامه ارز صادراتی

مقیم/اگرچه بانک مرکزی تاکنون یکبار بخشنامه شیوه بازگشت ارز حاصل از صادرات را اصلاح کرده، اما اکنون دوباره زمزمه‌های تغییر مجدد این بخشنامه که با عدم اعمال نظر بخش‌خصوصی ابلاغ شد، به گوش می‌رسد.

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اعلام نظر درباره CFT به جلسات آینده شورای نگهبان موکول شد

مقیم/سخنگوی شورای نگهبان گفت: اعلام نظر درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم CFT، به جلسات آینده شورای نگهبان موکول شد.

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
شرط عبور از مشکلات پشتیبانی همه قوا از بانک مرکزی است

مقیم/ رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای حل ۵ مشکل کلیدی اقتصاد، گفت: همراهی اعضای دولت در پیشبرد سیاست های بانک مرکزی و پشتیبانی دو قوه دیگر، شرط اساسی عبور از مشکلات است.

شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷
اعمال تخفیف در نرخ ارز ویزای زوار اربعین

مقیم/با پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و موافقت رئیس جمهور، هزینه ویزای زوار اربعین حدود ۱۰۷هزار تومان کاهش پیدا می کند.

پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷
بانک مرکزی بدنبال ایجاد تعادل در بازار ارز است

مقیم/رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بطور جدی به دنبال ایجاد تعادل در بازار ارز هستیم، گفت: ثبات در بازار ارز برای اقتصاد کشور مهم است و تمام تلاشمان را برای ایجاد این ثبات خواهیم کرد.

دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷
بانک مرکزی در بازار ارز بیشتر ورود کند

مقیم/اقتصاددانان شرکت کننده در سومین جلسه با رئیس کل بانک مرکزی بر ورود بیشتر این نهاد به بازار غیررسمی ارز تاکید کردند و خواستند تدابیر لازم در عرضه ارز برای جلوگیری از التهابات مقطعی استفاده شود.

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷
جلسه فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس کل بانک مرکزی؛ امروز

مقیم/ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از جلسه فوق‌العاده این کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی برای بررسی عملکرد دولت در اجرای بسته سیاست‌های ارزی خبر داد.

شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷
بازخوانی دودستورمهم رهبرانقلاب درباره نظام بانکی/همتی برنامه بدهد

مقیم/اگرچه اکنون مهمترین اولویت رئیس کل بانک مرکزی نجات بازار ارز است، اما تاکیدات بسیار مهم مقام معظم رهبری در حوزه بنگاهداری بانکها، وظیفه سنگین دیگری را بر دوش عبدالناصر همتی گذاشته است.

یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi