نتایج مرتبط با کلیدواژه ��������������
کنگره بزرگ حزب کمونیست، دوره نوین برای رهبران نسل جدید چین-مسعود احمدی*

مقیم/ چشمان جهان به چین دوخته شده است جایی که قرار است در خلال برگزاری نوزدهمین کنگره حزب ملی کمونیست این کشور، رهبری جدید چین معرفی و برنامه توسعه چین برای پنج سال آینده تدوین شود.

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶
جعبه ابزار خالی امریکا- رضا نصری*

مقیم/ انتشار سند راهبردی امریکا در مورد ایران و ایراد سخنان دونالد ترامپ بر اساس آن، انتظار چند ماهه جامعه جهانی را در مورد سیاست آتی ایالات متحده درباره برجام به پایان رساند.

یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶
مدل برجام ایران یا بمب هسته ای کره شمالی

مقیم/ «سید حسین موسویان» پژوهشگر ارشد دانشگاه پرینستون و معاون پیشین سیاست خارجی دبیرخانه شورای امنیت ملی ایران در مقاله ای برای لوبلاگ آمریکا نوشت اگر دولت ترامپ برجام را زیر پا گذارد این به معنی‌ مرگ دیپلماسی برای حل بحران هسته ای خواهد بود .

یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶
جلوگیری از تجزیه سرزمینی و لزوم وحدت جهان اسلام وعرب - صادق رمضانی گل افزانی

مقیم/ دلیل همه صاحب نظران، اصحاب منطق، دولت قانونی عراق، جوامع بین المللی و جمهوری اسلامی ایران برای مخالفت قاطع با همه پرسی اقلیم کردستان عراق، درک دقیق آنان از خطرناک بودن آن و زمینه سازی آشکار برای تجزیه کشور مستقل عراق است.

پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶
سفر نتانیاهو به آمریکا و اوهام سیاسی - صادق رمضانی گل افزانی

مقیم/ بر کسی پوشیده نیست که رژیم صهیونیستی در نقض قوانین بین المللی و حقوق بشری گوی سبقت را از همگان ربوده است، بویژه آن که با تداوم سیاست شهرک سازی و وضع قوانین نژاد پرستانه، درجه اشغالگری خود را با افزایش قدرت شهرک نشینان، ارتقاء می دهد.

دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
به مناسبت روز جهانی جوان

مقیم/ بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
بعیدی نژاد: سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی جهان معاصر است

مقیم/ بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به اینکه «پیروزی‌های امروز عراق و سوریه به لطف فرماندهی و نقش تعیین‌کننده سردار سلیمانی حاصل‌شده است» تصریح کرد: سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی جهان معاصر است.

یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶
ترامپ علیه ایران وارد عمل شود؛ اعراب خلیج فارس از آن استقبال می کنند / اگر قطع سر مار کار سختی است، باید سراغ دُم آن برویم

مقیم/ جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا همواره بر اینکه ایزان تنها عامل بر هم زننده صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه است تاکید دارد. او یک بار گفته بود صبح که از خواب بیدار می شود به خودش یادآوری میکند که ایران تهدید درچه اول، دوم و سوم است. ماتیس درست می گوید و در همان جبهه ای قرار دارد که کشورهای عربی خلیج فارس هستند.

دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
کیمیایی برای اسکار دوم فرهادی چه نوشت؟

مقیم/«اصغر فرهادي را حسادت نکنيم... عشق کنيم. آزار ندهيم حتي بازي را از ترامپ بردن خوش است.»

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت ظریف درباره اسکار و فروشنده

مقیم/محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه درباره اسکار و فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی یادداشتی نوشت.

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
باید از مقام معظم رهبری بیاموزیم

مقیم/رضا اسماعیلی، از شاعران آئینی کشور، در یادداشتی ضمن اشاره به دیدار اخیر شاعران مذهبی با مقام معظم رهبری به بایسته‌هایی درباره شعر آئینی در دوران حاضر پرداخته است.

جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت سفیر ایران در روسیه از قطب شمال

مقیم/سفیر کشورمان در روسیه به دعوت استاندار منطقه خودمختار «یامال» سفری سه روزه به قطب شمال داشت که این سفر در تلویزیون روسیه بازتاب داشت.

جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت سیدحسن خمینی در دومین سالگرد درگذشت صادق طباطبایی

مقیم/یادگار امام (ره) با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرامش، دومین سالگرد درگذشت سیدصادق طباطبایی را گرامی داشت.

دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت «آلن دو باتن» آشفتگی‌های ذهنی یک نویسنده

مقیم/«برای ادبیات متأسفم که اخیرا اخبار خیلی جذاب شده‌اند. دردآور است که پس از صرف وقت زیاد و کلی بالا و پایین کردن سایت «گاردین» برای خواندن مطالبی درباره ترس از «ترامپ» و کارهای بدی که انجام می‌دهد، هیچ چیز دستگیر آدم نمی‌شود.»

جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
یادداشت وزیر بهداشت؛ جای خالی آیت‌الله

مقیم/وزیر بهداشت در یادداشتی با اشاره ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گریزی به جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی زده است.

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
هر کی خورشید و می‌خواد پاشه دنبالم بیاد!

مقیم/سید احسان باقری در یادداشتی نوشت: آنچه تمامی محاسبه‌ها و نقشه‌های شیطانی مستکبرین جهان را آشفته و معوج کرده، تفکر ناب و خالص انقلاب اسلامی است که از عاشورا و کربلا نشأت گرفته است.

چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
نگاهی به جدیدترین رمان ابراهیم حسن‌بیگی «شب ناسور» شروعی خوب برای سفارش‌دهنده،تجربه‌ای بد برای نویسنده‌

مقیم/«شب ناسور» آغاز راهی پر امید برای موزه عبرت ایران است. راهی که حالا قرار است با تمرکز بر ادبیات داستانی و نگارش رمان و مستند-خاطره دنبال شود. «شب ناسور» شروعی خوب برای موزه عبرت به عنوان سفارش دهنده است؛ اما انتظارها از حسن‌بیگی خیلی بیشتر است.

سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
عباس رافعی برای حسن جوهرچی نوشت/ چه نقش‌ها از تو دریغ شد

مقیم/عباس رافعی در یادداشتی کوتاه درباره حسن جوهرچی به نقش‌هایی اشاره کرد که برای این بازیگر نوشته شد ولی از او دریغ شد.

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
انرژی منفی به جامعه تزریق نکنیم!

مقیم/یکی از نکات مهمی که در همه فیلم‌ها باید رعایت شود حفظ شأن و جایگاه واقعی و اجتماعی زن است و نباید او را خفیف کنیم و او را درگیر ماجراهایی خلاف عفت و یا عشق ناپاک نشان دهیم و در‌آخر هم با ناامیدی و یأس کار را تمام کنیم.

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
یادداشت اعتراض ایران به فرمان اخیر رئیس جمهوری آمریکا تحویل سفیر سوئیس شد

مقیم/تهران/سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور گفت: سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و یادداشت اعتراضی ایران درخصوص فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهور آمریکا و اعمال محدودیت و برخورد تبعیض آمیز علیه شهروندان ایرانی برای سفر به آمریکا به وی تحویل داده شد.

یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi