نتایج مرتبط با کلیدواژه یادداشت
به مناسبت روز جهانی جوان

مقیم/ بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
بعیدی نژاد: سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی جهان معاصر است

مقیم/ بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به اینکه «پیروزی‌های امروز عراق و سوریه به لطف فرماندهی و نقش تعیین‌کننده سردار سلیمانی حاصل‌شده است» تصریح کرد: سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی جهان معاصر است.

یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶
ترامپ علیه ایران وارد عمل شود؛ اعراب خلیج فارس از آن استقبال می کنند / اگر قطع سر مار کار سختی است، باید سراغ دُم آن برویم

مقیم/ جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا همواره بر اینکه ایزان تنها عامل بر هم زننده صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه است تاکید دارد. او یک بار گفته بود صبح که از خواب بیدار می شود به خودش یادآوری میکند که ایران تهدید درچه اول، دوم و سوم است. ماتیس درست می گوید و در همان جبهه ای قرار دارد که کشورهای عربی خلیج فارس هستند.

دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
کیمیایی برای اسکار دوم فرهادی چه نوشت؟

مقیم/«اصغر فرهادي را حسادت نکنيم... عشق کنيم. آزار ندهيم حتي بازي را از ترامپ بردن خوش است.»

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت ظریف درباره اسکار و فروشنده

مقیم/محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه درباره اسکار و فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی یادداشتی نوشت.

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
باید از مقام معظم رهبری بیاموزیم

مقیم/رضا اسماعیلی، از شاعران آئینی کشور، در یادداشتی ضمن اشاره به دیدار اخیر شاعران مذهبی با مقام معظم رهبری به بایسته‌هایی درباره شعر آئینی در دوران حاضر پرداخته است.

جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت سفیر ایران در روسیه از قطب شمال

مقیم/سفیر کشورمان در روسیه به دعوت استاندار منطقه خودمختار «یامال» سفری سه روزه به قطب شمال داشت که این سفر در تلویزیون روسیه بازتاب داشت.

جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت سیدحسن خمینی در دومین سالگرد درگذشت صادق طباطبایی

مقیم/یادگار امام (ره) با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرامش، دومین سالگرد درگذشت سیدصادق طباطبایی را گرامی داشت.

دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت «آلن دو باتن» آشفتگی‌های ذهنی یک نویسنده

مقیم/«برای ادبیات متأسفم که اخیرا اخبار خیلی جذاب شده‌اند. دردآور است که پس از صرف وقت زیاد و کلی بالا و پایین کردن سایت «گاردین» برای خواندن مطالبی درباره ترس از «ترامپ» و کارهای بدی که انجام می‌دهد، هیچ چیز دستگیر آدم نمی‌شود.»

جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
یادداشت وزیر بهداشت؛ جای خالی آیت‌الله

مقیم/وزیر بهداشت در یادداشتی با اشاره ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گریزی به جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی زده است.

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
هر کی خورشید و می‌خواد پاشه دنبالم بیاد!

مقیم/سید احسان باقری در یادداشتی نوشت: آنچه تمامی محاسبه‌ها و نقشه‌های شیطانی مستکبرین جهان را آشفته و معوج کرده، تفکر ناب و خالص انقلاب اسلامی است که از عاشورا و کربلا نشأت گرفته است.

چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
نگاهی به جدیدترین رمان ابراهیم حسن‌بیگی «شب ناسور» شروعی خوب برای سفارش‌دهنده،تجربه‌ای بد برای نویسنده‌

مقیم/«شب ناسور» آغاز راهی پر امید برای موزه عبرت ایران است. راهی که حالا قرار است با تمرکز بر ادبیات داستانی و نگارش رمان و مستند-خاطره دنبال شود. «شب ناسور» شروعی خوب برای موزه عبرت به عنوان سفارش دهنده است؛ اما انتظارها از حسن‌بیگی خیلی بیشتر است.

سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
عباس رافعی برای حسن جوهرچی نوشت/ چه نقش‌ها از تو دریغ شد

مقیم/عباس رافعی در یادداشتی کوتاه درباره حسن جوهرچی به نقش‌هایی اشاره کرد که برای این بازیگر نوشته شد ولی از او دریغ شد.

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
انرژی منفی به جامعه تزریق نکنیم!

مقیم/یکی از نکات مهمی که در همه فیلم‌ها باید رعایت شود حفظ شأن و جایگاه واقعی و اجتماعی زن است و نباید او را خفیف کنیم و او را درگیر ماجراهایی خلاف عفت و یا عشق ناپاک نشان دهیم و در‌آخر هم با ناامیدی و یأس کار را تمام کنیم.

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
یادداشت اعتراض ایران به فرمان اخیر رئیس جمهوری آمریکا تحویل سفیر سوئیس شد

مقیم/تهران/سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور گفت: سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و یادداشت اعتراضی ایران درخصوص فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهور آمریکا و اعمال محدودیت و برخورد تبعیض آمیز علیه شهروندان ایرانی برای سفر به آمریکا به وی تحویل داده شد.

یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
در استقبال روز ورود نور و خروج ظلمت

مقیم/او مرد روزهای بحرانی بود. او از شکست، پیروزی می ساخت و این ساخت را به نام خدا ثبت می کرد به گونه ای که هیچ اثری از خود نباشد. به همین دلیل لحظاتی قبل از ورود به ایران پس از ۱۵ سال تبعید و غربت، وقتی از او سؤال می کنند چه احساسی دارید؟ می فرمایند:...

یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
یادداشت وزیربهداشت درباره حادثه پلاسکو و قول برای بررسی ایمنی بیمارستان‌های دولتی

مقیم/وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود در تلگرام با ابراز تاسف از حادثه پلاسکو، نوشت:‌ لازم می‌دانم تاکید کنم من نیز به سهم خود بررسی وضعیت تمام بیمارستان‌های دولتی را به لحاظ ایمن سازی واطفاء حریق با جدیت پیگیری می‌کنم.

جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵
یادداشت رهبر معظم انقلاب بر کتاب «گلستان یازدهم»

مقیم/نویسنده کتاب «گلستان یازدهم» از دیدار خود با رهبر معظم انقلاب و یادداشت ایشان بر این کتاب خبر داد.

چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵
یادداشت اعتراضی چین تسلیم آمریکا شد

مقیم/پکن/ با گذشت چند روز از گفت وگوی تلفنی «تسای اینگ ون» رهبر تایوان با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا، ‌چین رسما یادداشت اعتراضی به آمریکا تسلیم کرد و این کار را مورد تقبیح قرار داد.

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
یادداشت مدیر رادیو ایران پس از موفقیت ۲ برنامه ایرانی در آسیا

مقیم/معرفی برگزیدگان جشنواره «ای‌بی‌یو» و انتخاب ۲ برنامه برتر از رادیوی ایران، بهنام احمدپور مبارکه، مدیر رادیو ایران را بر آن داشت تا با نگارش یادداشتی به تشریح این موفقیت بپردازد.

چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi