نتایج مرتبط با کلیدواژه ����������������
روحانی انتخاب رئیس جمهور جدید ارمنستان را تبریک گفت

مقیم/رئیس جمهور در پیامی انتخاب رئیس جمهور جدید ارمنستان را تبریک گفت.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
برگزاری مراسم میلاد حضرت عیسی در کلیسای اچمیادزین ارمنستان

مقیم/ مراسم میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) در کلیسای اچمیادزین ارمنستان، در روز شنبه شانزدهم دي‌ماه برگزار كرد.

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶
دیدار رایزن فرهنگی ایران با ريیس انستیتو شرق‌شناسی آکادمی ملی علوم ارمنستان

مقیم/ سید محمدرضا حیدری، رایزن فرهنگی ایران در امنستان با روبن سافراستیان، ريیس انستیتو شرق‌شناسی آکادمی ملی علوم ارمنستان دیدار و گفت‌وگو كرد.

یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶
دیدار ريیس کتابخانه ملی ارمنستان با رايزني فرهنگي كشورمان در ارمنستان

مقیم/ ريیس کتابخانه ملی ارمنستان با رايزني فرهنگي كشورمان در ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

شنبه ۹ دی ۱۳۹۶
دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با رئیس دانشکده موسیقی کومیتاس

مقیم/ رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان با حضور در دانشکده موسیقی کومیتاس (کنسرواتوری ارمنستان) با شاهین شاهینیان، ريیس اين دانشکده دیدار و گفت‌وگو كرد.

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
افتتاح منطقه آزاد اقتصادی ارمنستان با حضور سفیر ایران

مقیم/ با حضور نخست‌وزیر ارمنستان و سفیر کشورمان منطقه آزاد اقتصادی ارمنستان که با منطقه آزاد ارس همجوار است ، افتتاح شد.

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
بازدید سفیر ایران از بازارچه تجار ایرانی در ارمنستان

مقیم/ سفیر ایران در ایروان به دعوت رئیس انجمن تجار و صادرکنندگان ایرانی در ارمنستان از بازارچه تجار ایرانی با قدمت بیست ساله بازدید و مشکلات تجار، بازرگانان و فعالین اقتصادی ایرانی را که در این مرکز مشغول به فعالیت می باشند،بررسی کرد.

جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶
روابط ایران و ارمنستان در سطح عالی قرار دارد

مقیم/ وزیر امور خارجه ارمنستان انرژی و حمل و نقل از عرصه های مهم دستور کار همکاری های ایران و ارمنستان ارزیابی کرد . گفت: بین ارمنستان و ایران روابط حسن همجواری با قرن ها قدمت برقرار است که بر دوستی تاریخی ملت های دو کشور بنا شده است.

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶
سفیر ایران در ارمنستان: حجم روابط تهران و ایروان راضی‌کننده نیست

مقیم/وزیر امور خارجه کشورمان به دعوت رسمی ادوارد نعلبندیان، همتای ارمنستانی خود در راس هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان، همچنین جمعی از تجار و بازرگانان ایرانی راهی ارمنستان شد.

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶
تلاش برای همکاری ایرانیان و ارامنه خارج از کشور

مقیم/ سفیر کشورمان در ایروان با وزیر دیاسپورای (ارامنه خارج از ارمنستان) ارمنستان دیدار و بر لزوم توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه ایرانیان و ارامنه خارج از این دو کشور تأکید کرد.

سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶
تلاش برای همکاری ایرانیان و ارامنه خارج از کشور

مقیم/ سفیر کشورمان در ایروان با وزیر دیاسپورای (ارامنه خارج از ارمنستان) ارمنستان دیدار و بر لزوم توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه ایرانیان و ارامنه خارج از این دو کشور تأکید کرد.

سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶
مناسبات راهبردی تهران - ایروان

مقیم/ سفر آقای «کاراپتیان» نخست‌وزیر جمهوری ارمنستان به ایران در راستای سیاست‌های توسعه مناسبات همه‌جانبه دو کشور انجام شده است. با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی‌شان و ضرورت توسعه مناسبات اقتصادی و کشاورزی در راستای اهداف و منافع مشترک دو کشور از سه سال گذشته توسعه مناسبات دوجانبه به عنوان یک استراتژی جدید در دستور کار تهران و ایروان قرار گرفت و سفر مقامات و مسئولان دو کشور در چند سال گذشته ...

سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶
علاقه‌مندیم شرکت‌های ایرانی بیشتری وارد بازار ارمنستان شوند

مقیم/ نخست وزیر ارمنستان گفت: علاقه مندیم شرکت های ایرانی بیشتری وارد بازار ارمنستان شوند و آمادگی داریم فعالیت تجاری میان دو کشور افزایش یابد.

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶
توافق ایران و ارمنستان برای فعال کردن ظرفیت های همکاری میان مناطق آزاد تجاری

مقیم/ اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری با سورن کارایان وزیرتوسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار کرد و دو طرف برای فعال کردن ظرفیت های همکاری میان مناطق آزاد تجاری دو کشور توافق کردند.

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
ایران، مرکز ثقل توسعه روابط و مسائل منطقه و جهان

مقیم/ روسای جمهور ایران و ارمنستان راه‌های توسعه روابط دوجانبه اقتصادی و نیز مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند و بر ارتقاء هر چه بیشتر مناسبات اقتصادی و همکاری‌ منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کردند.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
مذاکرات آموزشی و پژوهشی هیات های پارلمانی ایران و ارمنستان برگزار شد

مقیم/ هیات های پارلمانی ایران و ارمنستان مسائل مربوط به همکاری های دو جانبه در عرصه های مختلف آموزشی و پژوهشی را در شهر ایروان پایتخت این کشور برگزار و بر لزوم تحرک بخشی و توسعه روابط در این حوزه تاکید کردند.

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
تاکید سفیر ارمنستان بر افزایش روابط تجاری با ایران

مقیم/ سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران، خواستار افزایش و تسهیل در روابط تجاری با کشورمان در زمینه های مختلف و استفاده از تجربه های موفق بازرگانان ایرانی شد.

شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶
مقام های ارمنستان و دیپلمات ها به شهدای حملات تروریستی تهران احترام گذاشتند

مقیم/ شماری از ارشدترین مقام های ارمنستان و دیپلمات های خارجی مقیم این کشور روز پنجشنبه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی در ایروان، دیدار با سفیر ایران و همچنین ثبت یادداشت یادبود، به شهدای عملیات ضدتروریستی در تهران ادای احترام کردند.

جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶
وزیران کشاورزی ایران و ارمنستان برای افزایش همکاری ها توافق کردند

مقیم/ در نشست محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی ایران با ایگنادی آراکلیان وزیر کشاورزی ارمنستان ضمن بررسی محورهای همکاری دو کشور در این حوزه و بخش های وابسته، برای گسترش مناسبات در این زمینه توافق شد.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
شوق زبان فارسی در دوین پایتخت کهن ارمنستان

مقیم/ روستای «دوین» نزدیک شهر «آرتاشات» در استان ارارات ارمنستان در منطقه ای که زمان حکومت ایرانیان (۶۵۰–۴۲۸) و اعراب (۸۸۴–۶۵۰) پایتخت این کشور بوده است با ساکنانی یادگار از مهاجران ایرانی به مرکزی برای یادگیری زبان فارسی تبدیل شده است.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi