نتایج مرتبط با کلیدواژه ����������������
مناسبات راهبردی تهران - ایروان

مقیم/ سفر آقای «کاراپتیان» نخست‌وزیر جمهوری ارمنستان به ایران در راستای سیاست‌های توسعه مناسبات همه‌جانبه دو کشور انجام شده است. با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی‌شان و ضرورت توسعه مناسبات اقتصادی و کشاورزی در راستای اهداف و منافع مشترک دو کشور از سه سال گذشته توسعه مناسبات دوجانبه به عنوان یک استراتژی جدید در دستور کار تهران و ایروان قرار گرفت و سفر مقامات و مسئولان دو کشور در چند سال گذشته ...

سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶
علاقه‌مندیم شرکت‌های ایرانی بیشتری وارد بازار ارمنستان شوند

مقیم/ نخست وزیر ارمنستان گفت: علاقه مندیم شرکت های ایرانی بیشتری وارد بازار ارمنستان شوند و آمادگی داریم فعالیت تجاری میان دو کشور افزایش یابد.

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶
توافق ایران و ارمنستان برای فعال کردن ظرفیت های همکاری میان مناطق آزاد تجاری

مقیم/ اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری با سورن کارایان وزیرتوسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار کرد و دو طرف برای فعال کردن ظرفیت های همکاری میان مناطق آزاد تجاری دو کشور توافق کردند.

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
ایران، مرکز ثقل توسعه روابط و مسائل منطقه و جهان

مقیم/ روسای جمهور ایران و ارمنستان راه‌های توسعه روابط دوجانبه اقتصادی و نیز مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند و بر ارتقاء هر چه بیشتر مناسبات اقتصادی و همکاری‌ منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کردند.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
مذاکرات آموزشی و پژوهشی هیات های پارلمانی ایران و ارمنستان برگزار شد

مقیم/ هیات های پارلمانی ایران و ارمنستان مسائل مربوط به همکاری های دو جانبه در عرصه های مختلف آموزشی و پژوهشی را در شهر ایروان پایتخت این کشور برگزار و بر لزوم تحرک بخشی و توسعه روابط در این حوزه تاکید کردند.

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
تاکید سفیر ارمنستان بر افزایش روابط تجاری با ایران

مقیم/ سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران، خواستار افزایش و تسهیل در روابط تجاری با کشورمان در زمینه های مختلف و استفاده از تجربه های موفق بازرگانان ایرانی شد.

شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶
مقام های ارمنستان و دیپلمات ها به شهدای حملات تروریستی تهران احترام گذاشتند

مقیم/ شماری از ارشدترین مقام های ارمنستان و دیپلمات های خارجی مقیم این کشور روز پنجشنبه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی در ایروان، دیدار با سفیر ایران و همچنین ثبت یادداشت یادبود، به شهدای عملیات ضدتروریستی در تهران ادای احترام کردند.

جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶
وزیران کشاورزی ایران و ارمنستان برای افزایش همکاری ها توافق کردند

مقیم/ در نشست محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی ایران با ایگنادی آراکلیان وزیر کشاورزی ارمنستان ضمن بررسی محورهای همکاری دو کشور در این حوزه و بخش های وابسته، برای گسترش مناسبات در این زمینه توافق شد.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
شوق زبان فارسی در دوین پایتخت کهن ارمنستان

مقیم/ روستای «دوین» نزدیک شهر «آرتاشات» در استان ارارات ارمنستان در منطقه ای که زمان حکومت ایرانیان (۶۵۰–۴۲۸) و اعراب (۸۸۴–۶۵۰) پایتخت این کشور بوده است با ساکنانی یادگار از مهاجران ایرانی به مرکزی برای یادگیری زبان فارسی تبدیل شده است.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفیران ایران و سازمان ملل در ارمنستان مذاکره کردند

مقیم/ سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و بردلی بوزیتو سفیر سازمان ملل متحد در این کشور، روز پنجشنبه دیدار و در باره مسائل مطرح مذاکره کردند.

جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایتخت ارمنستان برگزار شد

مقیم/ آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در شهر ایروان با حضور سفیران، دیپلمات ها، وابسته های نظامی سفارت خانه های خارجی مقیم و مقام های نظامی و دفاعی ارمنستان در هتل اربونی برگزار شد.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
چه کشورهایی مقصد سفرهای نوروزی ایرانیان هستند؟

مقیم/ بیشترین سفر نوروزی خارج از کشور ایرانیان به ترکیه انجام می‌گیرد. برخی مقامات ایرانی برخلاف سال‌های گذشته به این مسئله اعتراض کردند. ارمنستان، آذربایجان هم نسبت به سال‌های پیش بیشترین مسافر نوروزی را از ایران دارند.

چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶
نوروز دلیل افزایش ارزش درام ارمنستان

مقیم/ بانک مرکزی ارمنستان در آستانه نوروز و همزمان با ورود گردشگران ایرانی، ارزش جدید برابری درام پول ملی این کشور را در برابر ارزهای خارجی اعلام کرد.

یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
مذاکرات سفارت ایران با آژانس‌های گردشگری ارمنستان

مقیم/ مسئولین سفارت ایران با آژانس‌های گردشگری ارمنستان مذاکره کردند.

پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
خدمات رفاهی ارمنستان برای گردشگران ایرانی

مقیم/سفیر کشورمان در ایروان گفت که برای جذب گردشگر بیشتر از ارمنستان ظرفیت پذیرش گردشگری خود را نسبت به گذشته بالا بردیم و دولت این کشور هم در مسیر جاده ای برای مسافران ایرانی تسهیلاتی نظیر نمازخانه ، خدمات رفاهی و تابلوهای راهنمایی به زبان فارسی در نظر گرفته است.

دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل صنعت استان البرز: نمایشگاه توانمندی استان البرز در کشور ارمنستان برگزار می‌شود‌

مقیم/مدیرکل صنعت استان البرز با بیان اینکه تلاش می‌شود تا در خردادماه سال ۹۶ نمایشگاهی از توانمندی کالاها در کشور ارمنستان دائر شود، گفت: با حمایت مقامات استانی می‌توان معرفی خوبی از کالاهای استان در این کشور داشت.

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
بازدید از آخرین مراحل پیشرفت خط سوم انتقال برق ارمنستان به ایران

مقیم/در راستای پیگیری آخرین پیشرفت‌های پروژه خط سوم انتقال برق ارمنستان به ایران و تسریع در اجرای این طرح، هیاتی متشکل از وزیر انرژی، روسای شرکت برق ارمنستان، مدیر شرکت صانیر و معاون و و رایزن اقتصادی سفارت کشورمان در ارمنستان از پست در دست احداث نورآوان بازدید کردند.

پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
زندانیان ایرانی از ارمنستان منتقل می شوند

مقیم/مسکو/در چارچوب نتیجه مذاکرات سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان و ارپینه هوانیسیان وزیر دادگستری این کشور، چهارمین مرحله انتقال زندانیان ایرانی به جمهوری اسلامی اجرا می شود.

چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵
رايزن فرهنگي ايران در ارمنستان: ايران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان و مذاهب است

مقیم/مجيد مشكي در جمع اساتید مرکز گفت‌وگوی فرهنگ‌ها در ایروان گفت: ايران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان و مذاهب گوناگون است.

یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
با حضور سفیر ایران بررسی شد؛ راه اندازی دفاتر حلال و استاندارد ایران در ارمنستان

مقیم/سفیر کشورمان در ارمنستان با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار کرد در این دیدار دو طرف خواستار تسریع راه اندازی دفاتر حلال و استاندارد ایران در ارمنستان به منظور تحکیم روابط اقتصادی دو کشور شدند .

سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi