نتایج مرتبط با کلیدواژه ������
تولید برق از حرارت بدن

مقیم/محققان به رهبری یک محقق ایرانی به نام «داریوش وشایی» از دانشگاه کارولینای شمالی موفق به طراحی یک دستگاه الکترونیک پوشیدنی جدید شدند که حرارت بدن را جذب کرده و آن را به برق تبدیل می‌کند.

سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
ساخت نیروگاههای جدید بوشهر ۱۰۵۷ مگاوات برق به ظرفیت تولید کشور می افزاید

مقیم/بوشهر/مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: با ساخت ۲ واحد جدید نیروگاهی که امروز (شنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهوری عملیات اجرایی آنها در بوشهر آغاز می شود؛ در مجموع یک هزارو ۵۷ مگاوات برق به ظرفیت تولید انرژی کشور اضافه خواهد شد.

شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
وزیر نیرو: زمینه های همکاری ایران و الجزایر در بخش برق بررسی شد

مقیم/تهران/وزیر نیرو گفت: ایران به دنبال تبادل تجربه در زمینه های ساخت، نگهداری و تعمیر تجهیزات نیروگاهی در بخش برق با الجزایر است و می تواند خدمات خود را مطابق با استاندارد روز جهان در اختیار این کشور قرار دهد.

یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
ظرفیت تولید برق ایران به ۸۰ هزار مگاوات افزایش می‌یابد

مقیم/ همزمان با هفته دولت، ساخت ۱۲ نیروگاه جدید برق با ظرفیت تولید ۶ هزار مگاوات آغاز شد که در صورت بهره‌برداری ظرفیت تولید برق ایران از مرز ۸۰ هزار مگاوات عبور می‌کند.

دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵
مبادلات برق ایران-ارمنستان ۳ برابر می‌شود

مقیم/یک مقام مسئول با اشاره به پیشرفت ۲۰ درصدی ساخت سومین خط انتقال برق ایران-ارمنستان، گفت: با تکمیل این طرح مبادلات برقی ایران و ارمنستان ۳ برابر خواهد شد.

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
همکاری ایران با ترکیه در شرایط بحرانی برق

مقیم/ درپی اتفاقات شب گذشته در ترکیه و ناآرامی‌ها در این کشور معاون راهبری شرکت مدیریت شبکه برق کشور گفت: این احتمال وجود دارد که در روزهای آتی برای ایجاد امنیت، ترکیه از ایران تقاضای مبادلات برقی داشته باشد که ایران نیز در این زمینه با قید شرایطی خواهد پذیرفت.

شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵
وزیر نیرو خبر داد: برنامه صادرات‌ برق به‌ امارات/ نیروگاه‌های‌ فرسوده تعطیل‌ می‌شوند

مقیم/وزیر نیرو با اشاره به برنامه اتصال شبکه برق ایران به امارات از افزایش صادرات برق به ترکیه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: نیروگاه‌های قدیمی و فرسوده بازنشسته می‌شوند.

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵
امضای ۲۸ قرارداد برای سرمایه گذاری ۱۸ هزار میلیارد ریالی؛ وزیر نیرو: عدم توازن بین درآمدها و هزینه های وزارت نیرو، گلوی اقتصاد آب و برق را فشار می دهد

مقیم/تهران/وزیر نیرو با یادآوری مطالبات بخش خصوصی از وزارت نیرو گفت: این مساله به درون وزارت نیرو ارتباطی ندارد؛ اینگونه نیست که وزارت نیرو منابعی داشته باشد و از پرداخت آن خودداری کند؛ مشکل این است که نبود توازن بین درآمدها و هزینه های وزارت نیرو، گلوی اقتصاد آب و برق را فشار می هد.

دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
نشست مشترک توانیر و کپکوی کره/ کره‌ای‌ها شبکه برق ایران را هوشمند می‌کنند

مقیم/شرکت کپکوی کره جنوبی که پیش از این تمایل خود را برای حضور در بخش کاهش تلفات شبکه برق ایران و هوشمند سازی این شبکه اعلام کرده بود، فردا تفاهم نامه ای با شرکت توانیر ایران برای هوشمندسازی شبکه برق ایران امضا خواهد کرد.

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
صادرات برق ایران به عراق از سر گرفته شد

مقیم/فرماندار بغداد گفت، ایران صادرات برق به استان بصره را پس از چند هفته وقفه از سر گرفته است.

شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
وزیر آب و برق پاکستان: ایران بهترین گزینه ما برای واردات انرژی است

مقیم/اسلام آباد/وزیر آب و برق پاکستان با اشاره به سفر قریب الوقوع «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد در شرایط پسابرجام و لغو تحریم ها، تصریح کرد: اکنون ایران بهترین گزینه برای پاکستان برای واردات برق، گاز و نفت است.

سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵
مصرف برق ایران ۳۰۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد

مقیم/یک مقام مسئول در وزارت نیرو از افزایش سه هزار مگاواتی پیک مصرف برق ایران در سال ۹۵ خبر داد.

شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
برگزاری ۵ مناقصه بزرگ برقی در ایران

مقیم/ وزیر نیرو با اشاره به برگزاری ۵ مناقصه بین‌المللی در صنعت برق، خواستار مشارکت ایران و کره در طرح‌های جدید نیروگاه‌سازی شد و گفت: کره‌ای‌ها می‌توانند در طرح هوشمندسازی شبکه برق مشارکت کنند.

دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴
دستگاه تولید همزمان برق از باد و دریا به ثبت بین‌المللی رسید

مقیم / برای نخستین بار در دنیا مخترع ایرانی دستگاهی را طراحی کرده است که همزمان با استفاده از ۳ انرژی باد، امواج دریا و خورشید برق تولید می‌کند.

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
اردبیل؛ احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی برق در پارس آباد

مقیم / مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل از ساخت نیروگاه ۱۰مگاواتی برق با ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد خبر داد.

دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای قزوین عنوان کرد مصرف بیش از ۲۵ درصد برق استان قزوین در بخش کشاورزی

مقیم / مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان قزوین گفت: براساس آمارهای به دست آمده بیش از ۲۵ درصد برق استان قزوین در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت برق اردبیل: نیروگاه ۱۰ مگاواتی برق در پارس‌آباد احداث می‌شود

مقیم / مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: برای رفع مشکلات ضعف برق و جلوگیری از افت ولتاژ و قطعی برق نیروگاه ۱۰ مگاواتی برق با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در پارس‌آباد احداث می‌شود.

یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴
صادرات برق به جای گاز/ ایران هاب واردات و صادرات گاز شود

مقیم / رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه صادرات برق به جای گاز اقتصادی است، گفت: ایران باید به مرکزی برای واردات و صادرات گاز به سایر کشورها تبدیل شود.

جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴
ایران با کابل زیردریایی، برق به عمان صادر می کند

مقیم/ معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ،برنامه صادرات برق به کشور عمان را یکی از سیاستهای برنامه ریزی شده این وزارتخانه ذکر کرد و گفت : برای این منظور از طریق احداث کابل زیردریایی اقدام می شود.

سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴
مدیرعامل توانیر در مشهد عنوان کرد صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری برق در سال ۹۳

مقیم / مدیرعامل توانیر گفت: در سال ۹۳ صادرات برق در حدود ۶۰۰ میلیون دلار بوده است.

پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi