نتایج مرتبط با کلیدواژه دونالد ترامپ
در مورد برجام ملی بیاندیشیم نه شخصی و جناحی - سعادت آقاجانی

مقیم/ مواضع و رفتار مقامات آمریکایی نشان داد که برجام از چه اهمیتی برای منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است. مواضع دولت ترامپ در چند ماه اخیر حاکی است که دیپلماسی و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توانسته همچون سنگری مستحکم در جهت توسعه منافع کشورمان عمل کند.

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
رجزخوانی با متحدان اروپایی آمریکا، علت رویکرد جدید ترامپ در قبال برجام

مقیم/ واشنگتن پست نوشت، انگیزه اصلی رئیس جمهوری آمریکا از رویکردش در قبال ایران و سایر موضوعات جهانی این است که ثابت کند آمریکا همچنان رهبر جهان است و هر چند اروپایی ها هم در نهان به این حقیقت واقفند، اما تلاش وی اثبات این مدعا میان آمریکا و متحدانش شکاف انداخته است.

یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶
خبرگزاری فرانسه: سخنان «مضحک» ترامپ دست مایه تمسخر ایرانی ها قرار گرفت

مقیم/ خبرگزاری فرانسه نوشت: ایرانی روز شنبه به انتقاد جنگ افروزانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه دولتشان واکنش نشان دادند و سخنان «مضحک» وی را به تمسخر گرفتند.

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
حمید بعیدی نژاد:ترامپ نتوانست به نیت واقعی خود در پاره کردن برجام عمل کند

مقیم/ حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان اظهار داشت: ترامپ به رغم لفاظی ها و شعارهای تند خود علیه برجام، نتوانست نیت واقعی خود را که پاره کردن و لغو برجام بود، عملی کند.

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
حمایت جهانی از برجام / واکنش ها به سخنان ترامپ

مقیم/ رهبران فرانسه، انگلیس وآلمان، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، وزارت خارجه روسیه ونیزشماری ازمقام های مهم کنگره آمریکا دقایقی وساعتی پس ازاعلام استراتژی رئیس جمهوری آمریکا درقبال برجام و ایران به آن واکنش نشان دادند و عمدتا بر حمایت خود از این توافق بین المللی تاکید کردند.

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
ترامپیسم چگونه افول آمریکا را شتاب می دهد؟ ایران هشیار باشد- تورج شیرآلیلو*

مقیم/ از ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ به این سو، نزدیک به ۹ ماه است که دونالد ترامپ ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد. در این مدت، رییس قوه مجریه آمریکا با مجموعه ای از اظهارات و رفتار متناقض، نسنجیده و بی سابقه خود این باور را تقویت کرده که روند افول قدرت این کشور را شتاب داده است به گونه ای که تا پایان دوره ریاست او بیش از آن چه که پیش بینی می شد، از میزان نفوذ اقتصادی، سیاسی و نظامی آمریکا ...

جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶
کلینتون: ترامپ خطرناک‌ترین رئیس‌جمهور آمریکاست

مقیم/ هیلاری کلینتون گفت کل جهان باید نگران رهبری دونالد ترامپ باشد و تاکید کرد که او خطرناک‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکاست.

چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶
نیویورک تایمز: ترامپ از توافق هسته ای خارج نشود

مقیم/ نیویورک تایمز با توصیه به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که با توجه به نظر مقامات اطلاعاتی و نظامی این کشور از توافق هسته ای خارج نشود، نوشت: اگر ترامپ در ماه جاری از تایید پایبندی ایران به توافق هسته ای خودداری کند، ضعیفترین تصمیم سیاست خارجیش را خواهد گرفت.

شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶
ترامپ تصمیم خود درباره برجام را گرفته است

مقیم/ سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد ترامپ به زودی راهبرد فراگیر خود را درباره تعامل با ایران اعلام خواهد کرد.

جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶
گاردین: اختلاف نظر ترامپ و متیس در مورد برجام، کار را برای رئیس جمهوری آمریکا سخت تر می کند

مقیم/ روزنامه گاردین در گزارشی نوشت: اعلام این مطلب از سوی جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا که به نفع امنیت ملی آمریکاست که در برجام باقی بماند، شرایط را برای دونالد ترامپ در خروج از توافق هسته ای سخت تر می کند.

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶
ممنوعیت مهاجرتی ترامپ و خطر خودی

مقیم/ رئیس جمهوری آمریکا درحالی از زمان رسیدن به قدرت فرمان های ممنوعیت مهاجرتی برای شهروندان کشورهای عمده مسلمان جهان وضع می کند که حادثه یکشنبه شب گذشته درلاس وگاس نشان داد که بیشترین تهدیدات امنیت داخلی آمریکا نه از خارج و کشورهای مسلمان بلکه از داخل خود آمریکا می باشد.

سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶
ترامپ: تیراندازی در لاس وگاس، اقدام شرورانه محض است

مقیم/ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه تیراندازی در لاس وگاس را اقدام شرورانه محض نامید و گفت که ملت امروز در غم، شوک و اندوه با هم متحد هستند.

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶
ترامپ: تلاش برای مذاکره با کره شمالی وقت تلف کردن است

مقیم/ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رکس تیلرسون وزیر امور خارجه این کشور گفت وقتش را برای مذکراه با کره شمالی تلف می کند.

یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶
رسوایی جدید برای داماد ترامپ

مقیم/ رسانه‌های آمریکایی گزارش کردند، جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای مدت هشت سال با جنسیت مونث اطلاعاتش را به عنوان رای دهنده ثبت کرده بود.

پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶
نیوزویک: دولت ترامپ فاسدترین دولت تاریخ آمریکا است

مقیم/ نشریه نیوزویک در نوشتاری با اشاره به پرونده رسوایی های برخی از دولتمردان آمریکایی، دولت کنونی آمریکا را «فاسدترین دولت تاریخ این کشور» خواند.

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
ادامه پشتیبانی روسیه و ۱+۵ از برجام

مقیم/ مقام های روس در هفته های اخیر در سطوح مختلف به لزوم پایبندی همه طرف های ۱+۵ به ویژه آمریکا به برجام اشاره کرده اند.

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
نامه یک نویسنده ایرانی به ترامپ

مقیم/ نامه یک نویسنده ایرانی به ترامپ: برای رئیس جمهوری که مدام برای کشتن انسان‌ها جنگنده و بمب می‌فروشد و فروش هواپیمای مسافری را ممنوع می‌کند چه توقعی بیش از این حرف‌ها و رفتارها!

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
کره شمالی تهدیدهای ترامپ را صدای سگ خواند

مقیم/ وزیر خارجه کره شمالی می گوید تهدیدهای ترامپ به پارس سگ شبیه است و ما را از هدف خود باز نمی دارد.

پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
عارف: سخنرانی ترامپ نفرت‌انگیز بود

مقیم/ رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نسبت به سخنان ترامپ در سازمان ملل واکنش نشان داده و آن را نفرت انگیز دانست.

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
کارل بیلد: سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی نادرست بود

مقیم/ نخست وزیر و وزیر امور خارجه سابق سوئد در واکنش به سخنان دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: این سخنانی نادرست و در زمانی نادرست ایراد شد.

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi