نتایج مرتبط با کلیدواژه خراسان جنوبی
شترداری صنعتی مغفول مانده/دومین قطب پرورش شتر کشور کشتارگاه ندارد

مقیم / بیرجند/ در حالی خراسان جنوبی به‌عنوان دومین قطب پرورش شتر کشور مطرح است که از ظرفیت‌ها این صنعت در استان به‌خوبی استفاده‌نشده و سرمایه‌گذاری صنعت شترداری استان در نقطه کور است.

شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴
استاندار خراسان جنوبی: همکاری‌های بازرگانی خراسان جنوبی با پاکستان گسترش می‌یابد

مقیم / استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ما خواهان توسعه و پیشرفت خیلی مطلوب بین کشور پاکستان هستیم، گفت: امید است در سطح تجاری، بازرگانی و اقتصادی روابط مطلوبی ایجاد شود.

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴
ارزش واردات استان خراسان جنوبی ۵۹ درصد افزایش یافت

مقیم / مدیر امور بازرگانی و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه درمدت ۷ ماه امسال صادرات از گمرکات استان ۷۳ میلیون و هزار و ۹۵۱ دلار بود،گفت: در این مدت واردات به خراسان جنوبی از نظر ارزش ۵۹ درصد افزایش داشته است.

سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴
معاون استاندار خراسان جنوبی: گردشگران نروژی از جاذبه‌های طبیعت خراسان جنوبی بازدید می‌کنند

مقیم / معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه استان در بخش‌های مختلف به ویژه دانشگاهی از توان و ظرفیت زیادی برخوردار است، گفـت: آماده پذیرش از گردشگران کشور نروژ برای بازید از جاذبه‌های طبیعی خراسان جنوبی هستیم.

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
سفیر نروژ در ایران: خراسان‌جنوبی قابلیت‌های زیادی برای همکاری با نروژ دارد

مقیم / بیرجند/ سفیر نروژ در ایران گفت: خراسان جنوبی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای همکاری با نروژ دارد و آنها را به سرمایه‌گذاران کشورم انتقال خواهم داد.

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
صادرات خراسان جنوبی ۹۸ میلیون دلار ارز وارد کشور کرد

مقیم / معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ۷ ماه امسال صادرات استان از نظر وزنی ۳۳ درصد رشد داشته، گفت: در این مدت صادرات خراسان جنوبی بیش از ۹۸ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴
مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی ۳۲۰۰ مترمربع فرش بافتند

مقیم / معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از تولید ۶۶۹ تخته فرش به متراژ ۳ هزار و ۲۸۱ متر مربع توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد، در هفت ماهه امسال خبر داد.

شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴
جهش خراسان جنوبی در اجرای آبیاری‌ نوین/کاهش ۲۵ درصدی استفاده سموم

مقیم / بیرجند/ مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: در خراسان جنوبی بالغ‌بر سه هزار هکتار آبیاری تحت‌فشار انجام‌شده که این اقدام بسیار بزرگ و جهش موردتوجه دولت قرارگرفته است.

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴
۹ بازارچه صنایع دستی در خراسان جنوبی برپا شد

مقیم / معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: طبق روال هر ساله و در راستای خدمات رسانی هر چه بیشتر به مسافران و گردشگران بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات محلی در اقصی نقاط استان برگزار شد.

شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴
گره کور بر هنر ۷۰۰ساله خراسان جنوبی/طرحهای بنیادی فرش خاک می‌خورد

مقیم / بیرجند/ فرش دست‌باف خراسان جنوبی درحالی‌که آوازه جهانی دارد اما گره کور بر مشکلات آن خورده و این روزها در زمینه صادراتی هم حال روز خوشی ندارد.

سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴
«بیل‌زنی» نماد تدفین شهدای کربلا با قدمتی ۲۵۰ساله در خراسان جنوبی

مقیم / بیرجند / مراسم «بیل‌زنی» آیین‌ مذهبی ۲۵۰ ساله مردم شهرستان خوسف در خراسان جنوبی است که در روز عاشورا عشق بی‌پایان خود را به یاد پیکر های بر زمین مانده شهدای کربلااز این طریق به نمایش می گذارند.

شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴
دومین گروه رالی گردشگران اروپایی وارد ایران شد

مقیم/ ‌مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: دومین گروه رالی گردشگران اروپایی در ایران و اولین در خراسان جنوبی، پیش از ظهر سه‌شنبه وارد کویر لوت (دهسلم) شد و مورد استقبال کلیه اهالی خونگرم این روستا قرار گرفت.

پنج شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴
پارچه بافی سنتی در خراسان جنوبی

مقیم / بیرجند/ پارچه بافی سنتی خراشاد یا توبافی به زبان محلی، یکی از مهمترین صنایع دستی استان خراسان جنوبی است، به طوری که تنها صنعت دستی این استان است که نامزد دریافت مهراصالت ازسازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور شده است.برای بافتن پارچه به روش سنتی توباف، ابتدا مواد اولیه از قبیل پنبه، ابریشم یا کرک را تهیه می کند و پس از آن از این مواد نخ می ریسد. در مرحله بعد نخ های به دست آمده را می جوشاند و ...

سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴
رئیس صنعت و معدن خراسان جنوبی: صادرات خراسان جنوبی ۷ درصد افزایش داشته است

ایکونا / رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از افزایش ۷ درصدی صادرات استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴
جشنواره استانی پارالمپیک در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

ایکونا / دبیر هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید برای شکوفا‌شدن و استعداد ورزشکاران جانباز و معلول در استان باید بیشتر تلاش کنیم، گفت: در هفته پارالمپیک، جشنواره استانی پارالمپیک با حضور ۳۵۰ شرکت کننده برگزار می‌شود.

شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴
'' کرم خراط '' آفت جان باغ های خراسان جنوبی

ایکونا / کرم خراط جزو آفت‌های ثانویه گردوست که بهترین راه مبارزه با آن تغذیه مناسب درخت از طریق آبیاری و کود حیوانی است. طغیان آفات گیاهی در اوایل بهار سال‌هایی که کمبود نزولات جوی را در زمستان پشت سر گذاشته‌اند، همواره در کشاورزی و باغبانی مسئله‌ساز بوده و امسال نیز "کرم خراط" در باغ‌های استان جولان و با بی‌رحمی هرچه تمام‌تر، تنه درختان را مورد هجوم قرار داده و خساراتی را که محاسبه آن‌ها به ...

چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴
مسجد جامع قاین خراسان جنوبی

ایکونا / بیرجند / مسجد جامع قاین بنایی بسیار قدیمی است. با گذشت۱۱۰۰سال بلندترین عمارت قاین می باشد.ایوان مسجد در سال ۷۹۶ هـ.ق بدستور امیرجمشیدقارنی ساخته شده است.این بنا از آثار ساخته شده در اواخر دوره ایلخانی واوایل دوره تیموری است. قاین دارای اجزایی ازقبیل صحن، ایوان، شبستان ها، حجره ها، در ورودی، پایاب و ساعت آفتابی است.ایوان آن شاخص ترین عنصر معماری است.عمده تزیینات آن آجر کاری های پیشانی ...

جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴
بزرگترین پناهگاه حیات وحش کشور در خراسان جنوبی قرار دارد

ایکونا / مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی، گفت: گونه‌های گیاهی و جانوری متنوع، متعدد و منحصر به فردی در استان وجود دارد و پناهگاه حیات‌ وحش نایبندان به عنوان بزرگترین پناهگاه حیات وحش کشور در خراسان جنوبی قرار دارد.

دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi