نتایج مرتبط با کلیدواژه دارو
سفیر ایران در مکزیک عنوان کرد؛ داروی ایرانی با تولیدات جهانی رقابت می کند

مقیم/سفیر ایران در مکزیک گفت: سفر وزیر بهداشت به مکزیک در زمان مناسبی انجام شد و هیات ایرانی دیدارهای بسیار خوبی با مسئولان بلند پایه این کشور داشتند که به غنای این سفر کمک کرد.

شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
توافق ایران و آذربایجان برای راه اندازی خط تولید مشترک دارو

مقیم/وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان و وزیر بهداشت جمهوری آذربایجان، برای راه اندازی خط تولید مشترک دارو در جهت رفع نیازهای دارویی دو کشور توافق کردند.

چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵
استاندار آذربایجان شرقی: هلدینگ‌های دارویی برای افزایش صادرات دارو در آذربایجان شرقی راه‌اندازی شود

مقیم/استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که ۴ کارخانه داروسازی در این استان وجود دارد، گفت: به دنبال ایجاد هلدینگ های دارویی جهت معرفی و فروش اقلام تولیدی استان در کشورهای همسایه و بازارهای خارجی هستیم.

جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
روسیه و ایران کارخانه مشترک دارویی راه اندازی می کنند

مقیم/ برپایه توافق تهران و مسکو، یک کارخانه داروسازی به صورت مشترک با روسیه برای ساخت داروهای مختلف از جمله ویژه بیماری های سخت درمان در ایران راه اندازی می شود.

شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
كاهش واردات داروهای فوریتی و تك‌نسخه‌ای از اولویت های وزارت بهداشت است

مقیم/بوشهر/معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: كاهش واردات داروهای فوریتی و تك نسخه ای به كمتر از ۲۰ هزار فقره و رساندن تعداد پروانه های تولید داخل به هفت هزار پروانه از اولویت هاست.

جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
راه‌اندازی خط تولید داروی فاکتور ۸ نوترکیب تا تابستان امسال در کشور

مقیم/رییس پارک علم و فناوری خراسان از موفقیت شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک در زمینه تولید فاکتور ۸ خبر داد و گفت: این محصول با سرمایه گذاری آستان قدس رضوی تولید شده و امیدواریم در سال جاری به بهره برداری و تولید انبوه برسد.

چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵
جزئیات قرار‌داد‌های دارویی ایران با شرکت‌های بزرگ خارجی

مقیم/در حال حاضر ۷۰ درصد از بازار دارویی کشور توسط تولید داخل تامین می‌شود و داروهای وارداتی یا مشابه داخلی ندارند یا تولید داخل نمی‌تواند نیاز کشور را تامین کند که در این زمینه قرار‌دادهایی با شرکت‌های بزرگ خارجی برای تولید دارو در ایران بسته شده که رییس اتحادیه وارد‌کنندگان دارو جزئیات این قرار‌دادها را تشریح کرد.

سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
اقتصاد مقاومتی و اقدام در حوزه دارو؛ محدودیت‌های واردات دارو تشدید می‌شود

مقیم/رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به محدود کردن سهم داروهای وارداتی در بازار دارویی ایران، به میزان واردات حداکثر ۲۵ درصد در انتهای برنامه ششم توسعه، گفت: در بحث واردات اقلام مشابه تولید داخل، محدودیت‌ها وجود خواهد داشت و این اقدام فقط با لحاظ تعرفه میسر خواهد بود.

دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵
ترکیب دو دارو می‌تواند در ۱۱ روز تومور سرطان سینه را محو کند

مقیم/ دانشمندان بریتانیایی مدعی‌اند که با تجویز دو دارو توانسته‌اند تومورهای ناشی از سرطان پستان را در برخی از بیماران در عرض ۱۱ روز بسیار کوچک یا به کلی محو کنند.

شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴
رئیس انجمن ژنتیک ایران خبر داد: سبقت ایران از آمریکا در فروش یک محصول دارویی دانش بنیان

مقیم/رئیس انجمن ژنتیک ایران گفت: سال گذشته ایران در عرصه ۵ محصول دارویی دانش بنیان ۶۰۰ میلیون دلار فروش داشته است.

چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴
ارائه سامانه دارورسانی با افزایش پنج برابری میزان جذب و کاهش سمیت دارو

مقیم/ محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی با همکاری جمعی از محققان داخلی و خارجی با استفاده از نوعی پلیمر طبیعی موفق به طراحی سامانه دارو‌رسانی برای دو دارو شدند.

جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴
با برداشته شدن تحریم‌ها قیمت تمام شده دارو کمتر خواهد شد

مقیم/ یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت که با برداشته شدن تحریم‌ها شاهد ورود دانش، فناوری و تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان و به دنبال آن کاهش قیمت تمام شده دارو خواهیم بود.

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴
موانع صادرات داروی بخش خصوصی به لبنان برطرف می‌شود

مقیم/ رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت گفت: در خصوص صادرات دارویی بخش خصوصی به لبنان موانعی وجود دارد که امیدواریم این موانع در سفر وزیر بهداشت به لبنان برداشته شود.

سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴
کاهش دوز مصرف داروی درمان سرطان سینه با نانوحامل ساخت محققان کشور

مقیم / محققان دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق به ساخت نانوحامل‌های هدفمند Poly (ethylene-co-vinyl alcohol)-Folic Acid حساس به دما، به منظور دارورسانی کنترل شده اپی روبیسین شدند.

سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴
پشت پرده حضور داروهای "ام.اس" آرژانتینی در ایران

مقیم/ مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو، پیرو ابهامات و ادعاهای مطرح شده در مورد عدم توزیع داروی اینترفرون بتا با نام تجاری اکتووکس مطالبی را جهت اطلاع بیماران و انجمن حامی این بیماران ارایه کرد.

شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین: الگوی مصرف دارویی در استان قزوین اصلاح شود

مقیم / معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با توجه به دوره درمان دارویی هر بیماری، الگوی مصرف دارویی در بین مردم استان قزوین باید اصلاح شود.

چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین هزینه دارویی انواع سرطان در قزوین کاهش یافت

مقیم /  معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هزینه‌های مصرف داروهای سرطانی و بیماری‌های خاص کاهش یافت.

سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین: مشکل دارویی برای مقابله با بیماری آنفلانزا در استان قزوین نداریم

مقیم / رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: مشکل دارویی برای مقابله با بیماری آنفلآنزا نداریم و این بیماری در ظرف سه روز آینده مهار می‌شود.

دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴
داروهای مسکن برچسبی از راه رسیدند

مقیم/ نسل جدید داروهای مسکن درد به جای اینکه خورده شوند از طریق برچسبهای مخصوص تنها به ناحیه مورد نظر از بدن می رسند.

چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
ارسال ۴۰ تن دارو و تجهیزات پزشکی/ جزئیات استقرار پایگاه‌های هلال‌احمر ایران در عراق

مقیم / معاون مرکز پزشکی حج هلال احمر کشور با بیان اینکه بیش از ۴۰ تن دارو و تجهیزات پزشکی برای مراسم اربعین ارسال می‌شود، آخرین جزئیات از استقرار پایگاه‌های امدادرسانی و خدمات پزشکی زائران اربعین در خاک عراق را تشریح کرد.

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi