نتایج مرتبط با کلیدواژه انرژی
با امضای وزیر نیرو؛ ایران به منشور جهانی انرژی پیوست

مقیم/در سفر وزیر نیرو به ژاپن، سند الحاق ایران منشور جهانی انرژی لحظاتی پیش توسط حمید چیت‌چیان امضا شد و ایران به طور رسمی به جمع کشورهای عضو در منشور جهانی انرژی پیوست.

جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
وزیر انرژی روسیه: ارزش مبادلات تهران و مسکو ۶۹درصد افزایش یافته است

مقیم/ الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه و رییس روسی کمیسیون مشترک همکاری ها، اعلام کرد که در چارچوب اجرای برنامه های مورد توافق تهران و مسکو، ارزش اقتصادی مبادلات دو کشور در شش ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ حدود ۶۹ درصد افزایش یافته است.

شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
مصرف نفت دنیا باید ۵۴ درصد کاهش یابد

مقیم/ رئیس ستاد توسعه فناوری انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در دنیا باید ۵۴ درصد مصرف نفت تا ۲۰۵۰ کم شود.

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
در جریان سفر موگرینی به تهران صورت گرفت؛ انتشار یادداشت همكاری های ایران و اتحادیه اروپا در زمینه انرژی

مقیم/تهران/یادداشت همكاری های ایران و اتحادیه اروپا در جریان سفر « فدریكا موگرینی » مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و كمسیونرهای این اتحادیه به جمهوری اسلامی ایران، در زمینه انرژی منتشر شد.

یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵
در شورای عالی انرژی مطرح شد تاكید جهانگیری بر متناسب سازی سند ملی راهبرد انرژی با اقتضائات فعلی كشور

مقیم/تهران/معاون اول رییس جمهوری، انرژی را یكی از عوامل اصلی توسعه كشور دانست و بر ضرورت متناسب سازی سند ملی راهبرد انرژی با اقتضائات فعلی كشور تاكید كرد.

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵
افزایش ظرفیت ذخیره‌ انرژی ابرخازن‌ ها با فناوری نانو

مقیم/پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان در طرحی آزمایشگاهی موفق شدند ظرفیت ذخیره انرژی وعمر ابرخازن ها را افزایش دهند.

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵
قبل از ترک تهران به مقصد اسلام‌آباد روحانی: می‌توانیم تأمین کننده انرژی پاکستان باشیم

مقیم/رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط تهران-اسلام‌آباد راهبردی است، گفت: در زمینه‌های اقتصادی، تأمین انرژی، امنیت مرزی، ترانزیت و حمل و نقل و همکاری‌های فرهنگی، دو کشور دارای پتانسیل و موقعیت بسیار خوبی قرار دارند و این روابط می‌تواند بیش از پیش گسترش یابد.

جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵
وزیر آب و برق پاکستان: ایران بهترین گزینه ما برای واردات انرژی است

مقیم/اسلام آباد/وزیر آب و برق پاکستان با اشاره به سفر قریب الوقوع «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد در شرایط پسابرجام و لغو تحریم ها، تصریح کرد: اکنون ایران بهترین گزینه برای پاکستان برای واردات برق، گاز و نفت است.

سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵
 فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان بوشهر بوشهر جذاب‌ترین استان برای سرمایه‌گذاری/ گردشگری و انرژی دراولویت

مقیم / بوشهر / استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در زمینه های مختلف برای سرمایه‌گذاری و حضور بخش خصوصی است که از مهم‌ترین ظرفیت‌ها در این حوزه می‌توان به حوزه انرژی و گردشگری اشاره کرد.

دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
آغاز نشست تخصصی بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی در طبس

مقیم / نشست تخصصی بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE ) استانهای شرق کشور ظهر امروز در طبس آغاز شد

چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴
اولویت‌های حوزه انرژی ایران در دوران پساتحریم

مقیم/ رییس کمیته انرژی مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که در پساتحریم لازم است سیاست‌های کلی و قوانین وضع شده به درستی اجرا شود، اولویت‌های حوزه نفت و گاز را ایجاد ارزش افزوده، ایجاد پالایشگاه‌های پربازده، توسعه پتروشیمی‌ها و تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی و ایجاد نیروگاه‌های برقی پربازده دانست.

سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴
معاون استاندار قزوین: استقرار انرژی خورشیدی در قزوین از طریق وزارت نیرو پیگیری می‌شود

مقیم / معاون استاندار قزوین گفت: با توجه به اینکه استفاده از انرژی‌های پاک تأثیر بسیار مهمی در حفظ محیط زیست دارد، استقرار انرژی خورشیدی در قزوین از طریق وزارت نیرو پیگیری می‌شود.

یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴
انرژی پاک

مقیم / انرژی پاک یا انرژی‌تجدید پذیر که منبع تولید آن برخلاف انرژی‌های(فسیلی)، قابلیت آن را دارد که توسط طبیعت در یک بازه زمانی کوتاه مجدداً به وجود آمده یا به عبارتی تجدید شود. محدود بودن منابع انرژی فسیلی و مشکلات ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای و خطرات غیرقابل انکار نیروگاه‌های هسته‌ای که تاکنون منجر به بروز ۲ فاجعه بزرگ بین‌المللی شده‌، ضرورت توجه بیش از پیش به انرژی‌های تجدیدپذیر را بر همگان ...

چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴
در دوازدهمین نمایشگاه انرژی کیش مطرح شد/ تاکید بر شکوفایی ظرفیت بازار انرژی و اقتصاد ایران درپساتحریم

مقیم / کیش / دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش پنجشنبه شب درحالی پایان یافت که نزدیک بودن زمان برپایی آن با روز اجرایی شدن برجام، حال و هوای پساتحریمی به آن بخشیده بود و شرکت کنندگان داخلی و خارجی بر شکوفایی ظرفیت بازار انرژی و اقتصاد ایران پس از رفع تحریم ها تاکید داشتند.

شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴
نمایشگاه بین المللی انرژی کیش

مقیم / کیش/ تصویر حضور شرکت های داخلی و خارجی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش را نشان می دهد. این نمایشگاه با حضور ۱۹۵ شرکت در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار شده است .

چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴
حضور ۱۹۵ شرکت در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش

مقیم / کیش / مسئول برپایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش از حضور ۱۹۵ شرکت داخلی و خارجی دراین رویداد اقتصادی خبر داد و گفت: در این نمایشگاه شرکت کنندگان آخرین فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری و سرمایه پذیری و دستاوردهای سازندگان و تولیدکنندگان نفت، گاز، پتروشیمی را ارائه می کنند.

دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴
خانه‌ای که پنج برابر مصرف خود انرژی تولید می‌کند

مقیم/ یک ساختمان در کاوفبویرن آلمان، اولین ساختمانی است که گواهینامه خانه غیر فعال را دریافت کرده است.

سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴
سرپرست اداره کل نفت و انرژی سازمان منطقه آزاد قشم: ۵ طرح جامع با محوریت انرژی در قشم اجرا شد

مقیم / سرپرست اداره کل امور نفت و انرژی سازمان منطقه آزاد قشم از اجرای پنج طرح جامع با محوریت انرژی در این جزیره خبرداد.

سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴
دورنماي اقتصاد انرژي پس از توافق هسته اي ايران

ایکونا/ کارشناس مسائل انرژي گفت: تاثير توافق هسته اي بر بازارهاي انرژي به سرعت اتفاق نمي افتد و در درازمدت اين توافق تاثيرات خود را بر بازارهاي جهاني انرژي خواهد گذاشت.

یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi