نتایج مرتبط با کلیدواژه بانک مرکزی
بانک مرکزی موظف به ارائه پیشنهادات برای اصلاح نظام بانکی شد

مقیم/در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا به ریاست رئیس جمهور، بانک مرکزی موظف به ارائه پیشنهادات اجرایی برای اصلاح نظام بانکی به جلسه سران شد.

یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
جزئیات تأمین ارز اربعین/ هر زائر ۱۰۰ هزار دینار با نرخ ۹۶ ریال

مقیم/با تمهیدات پیش بینی شده توسط بانک مرکزی، هر فرد می تواند ۱۰۰ هزار دینار با نرخ ۹۶ ریال را برای سفر معنوی خود دریافت کند.

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
زمزمه‌های تجدیدنظر بانک مرکزی در بخشنامه ارز صادراتی

مقیم/اگرچه بانک مرکزی تاکنون یکبار بخشنامه شیوه بازگشت ارز حاصل از صادرات را اصلاح کرده، اما اکنون دوباره زمزمه‌های تغییر مجدد این بخشنامه که با عدم اعمال نظر بخش‌خصوصی ابلاغ شد، به گوش می‌رسد.

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
رشد ۱۲.۱ درصدی تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های اقتصادی

مقیم/تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش های اقتصادی در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۲.۱ درصد افزایش یافته است.

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
مقررات ناظر بر شعب نمایندگی بانک های خارجی تصویب شد

مقیم/ بانک مرکزی اعلام کرد: شورای پول و اعتبار اصلاحیه «دستورالعمل چگونگی تاسیس، فعالیت، نظارت و تعطیلی شعبه و دفتر نمایندگی بانک خارجی در ایران» را در ۷۹ ماده و ۲۲ تبصره تصویب کرد.

جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
تاکید دوباره بانک مرکزی بر بازگشت ارز صادراتی به عراق و افغانستان

مقیم/غلامرضا پناهی، معاون ارزی بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران بار دیگر تاکید کرد:صادرکنندگان کالا به عراق و افغانستان نیز باید ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانند.

سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
تخلف ۸ درصدی بانک‌ها در سود ادامه‌دار شد/۲۳ درصد سالانه

مقیم/مهلت بانک‌ها برای تمدید سپرده‌های فاصله دوم تا یازدهم شهریورماه سال گذشته بیش از یک ماه است که تمام شده، اما همچنان حساب‌های سپرده را با نرخ‌های بالا و غیرمتعارف باز می‌کنند؛ به طوری که به روال یک ماه قبل مشتریان بانک‌ها با پیشنهاد سودهای ۲۳ درصدی مواجه می‌شوند در حالی که نرخ سود متعارف در شبکه بانکی ۱۵ درصد است.

یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷
سکه طلا ارزان شد

مقیم/روند کاهش بهای سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهارشنبه) با ۳۰ هزار تومان افت نسبت به دیروز، ادامه یافت و قیمت آن به چهار میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسید.

چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷
مجلس با «خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ها» مخالفت کرد

مقیم/نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حذف ماده‌ای از قانون مبارزه با قاچاق کالا ارز و تغییر ساز و کار خرید و فروش ارز مخالفت کردند.

چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷
مجوزاقامت ۵ ساله سرمایه‌گذاران خارجی/ مصوبات جدید برای مدیریت ارز

مقیم/جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در ادامه بررسی اختیارات مورد نیاز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد بازار ارز و پول، موارد جدیدی را تصویب کرد.

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷
بانک مرکزی در بازار ارز بیشتر ورود کند

مقیم/اقتصاددانان شرکت کننده در سومین جلسه با رئیس کل بانک مرکزی بر ورود بیشتر این نهاد به بازار غیررسمی ارز تاکید کردند و خواستند تدابیر لازم در عرضه ارز برای جلوگیری از التهابات مقطعی استفاده شود.

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷
وقتی «بازارساز» وارد میدان ارز می شود

مقیم/بازار ارز و صرافی ها در شهرهای بزرگ از ظهر دیروز در حالی شاهد هجوم مردم برای فروش ارزهای خانگی بوده که نمی توان نقش بانک مرکزی را به عنوان بازارساز نادیده گرفت.

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷
قیمت‌ها در بازار ارز نزولی شد

مقیم/با نوسانات تندی که اخیرا در بازار ارز رخ داد و بلاتکلیفی که در قیمت‌ها و معاملات این بازار وجود دارد، اکنون صرافی‌هایی که مجاز به فروش ارز خدماتی از جمله مسافرتی هستند نرخ‌هایی اعلام می‌کنند که تا ۱۰۰۰ تومان هم بالاتر از نرخ معاملاتی بازار آزاد و دلالان است. این در حالی است که امروز قیمت‌ها در بازار آزاد ارز نزولی شده است.

جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷
تحقیق وتفحص از بانک مرکزی روی میز بهارستان/ ۳وزیر به مجلس می‌آیند

مقیم/درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در جلسات هفته جاری مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
عقب نشینی نرخ ارز و سکه در بازار آزاد تهران

مقیم/بازار آزاد ارز و سکه تهران هفته پایانی شهریور ماه را با عقب نشینی نرخ ها آغاز کرد به شکلی که بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید روز شنبه با هفت هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۴۰۱ هزار تومان رسید.

شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
ارائه محدود ارزمسافرتی در شعب بانک ملی/سفرهای تفریحی مشمول نیستند

مقیم/عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ارائه محدود ارز مسافرتی در شعب بانک ملی اقدام مناسبی است، گفت: با این روش می‌توان به خوبی بر میزان تخصیص ارز مسافرتی نظارت داشت.

سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
تغییر ساختار بانک مرکزی فرصت توسعه بازار سرمایه را فراهم کرد

مقیم/نایب رییس هیات مدیره شرکت بورس تهران با بیان این که چشم انداز بورس مثبت است، گفت: تغییر ساختار و مدیریت وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فرصت توسعه بازار سرمایه را فراهم کرده است.

دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
تغییر جهت بهای انواع سکه در بازار

مقیم/بهای انواع سکه طلا که در روز ابتدایی هفته روند نزولی به خود گرفته بود، امروز (دوشنبه) تغییر جهت داد به شکلی که هر سکه با ۱۴۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۳۴۰ هزار تومان رسید.

دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
بخشنامه بانک مرکزی برای رفع تعهد ارزی صادرات/ بازگشت ارز ٣ماهه شد

مقیم/بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، علاوه بر اینکه صادرکنندگان کالاعای غیر از پتروشیمی و فولاد باید ظرف سه ماه ارز خود را به کشور بازگردانند، مکلفند به ٤شیوه تعیین شده رفع تعهد ارزی نمایند.

دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
افزایش قیمت یورو و پوند/ دلار از ۴۲۰۰ تومان تکان نمی‌خورد

مقیم/بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ ۲۲ ارز کاهش، نرخ ۱۴ واحد پولی همانند پوند و یورو افزایش و قیمت دلار هم در کنار ۲ ارز دیگر ثابت ماند.

پنج شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi