نتایج مرتبط با کلیدواژه ��������
دلار ۳۷۰۰ تومانی در سال ۵۰۰۰ تومانی!

مقیم/در سال گذشته که نوسان شدید و کم نظیری در بازار ارز و سکه ثبت شد و قیمت دلار یک نیمه سال را در کانال‌های بین ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ تومان سپری کرد، متوسط نرخ آن به ۳۷۷۶ تومان رسید!

یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
چرا کره گران شد!؟

مقیم/هر کیلوگرم کره نهایتا به قیمت ۲۹ هزار و ۱۳۳ تومان وارد می‌شود که با احتساب هزینه‌های تمام شده برای واردات از جمله تعرفه و هزینه‌های بسته‌بندی، این محصول در کارخانه‌های لبنی نباید به قیمت افزایش یافته فعلی که هر ۱۰۰ گرم آن ۴۵۰۰ تومان است، فروخته شود.

شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
بازگشت رونق به سهام آسیایی/تقویت سهام اروپا

مقیم/در معاملات روز جمعه، با رونق اقتصاد کره و افت ارزش ین، بازارهای آسیایی از سقوط بازگشت و بازارهای اروپا، با آرام شدن بحران ایتالیا، رشد کردند.

جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷
قیمت طلا افزایش یافت

مقیم/قیمت طلا در معاملات بازار آسیا، تحت تاثیر بحران سیاسی در ایتالیا و نگرانی‌ها نسبت به اختلاف تجاری چین و آمریکا که تقاضا برای این فلز ارزشمند به عنوان دارایی امن را تقویت کرد، افزایش یافت.

پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
موضع ملایم کره شمالی، اضطراب بازار را آرام کرد/سهام بهبود یافت

مقیم/پاسخ سنجیده پیونگ‌یانگ به نامه ترامپ که گفته بود دیدار کلیدی خود با کره‌شمالی را کنسل می‌کند، حال‌وهوای بازارها را بهبود داد و سهام جهان در مسیر بازگشت از سقوط قرار گرفتند.

جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
سهام آسیایی افت کرد

مقیم/روز سه‌شنبه، درحالی‌که تقویت دلار باعث تضعیف تقاضا برای دارایی‌های بازارهای درحال ظهور شده است، سهام آسیایی افت کرد.

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
اروپا و ایران بهانه خوبی برای کنار گذاشتن دلار آمریکا دارند

مقیم/بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تهدید آمریکا برای مجازات شرکت‌های اروپایی دارای تجارت با ایران، فرصت خوبی برای کنار گذاشتن دلار به وجود آورده است.

دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
نشانه‌های کاهش تقاضا در بازار نفت/ قیمت طلای سیاه افت کرد

مقیم/روز چهارشنبه، در حالی‌ که تقویت دلار باعث شد تا گزارش کاهش بیش از حد انتظارِ میزان ذخایر تجاری نفت خام آمریکا، تاثیر خود را از دست بدهد، قیمت نفت افت کرد.

پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
سهام آسیایی رشد کرد

مقیم/پس از این‌که ترامپ اعلام کرد به شرکت زدتی‌ای چین کمک خواهد کرد تا دوباره به عرصه تجارت این کشور بازگردد، سرمایه گذاران به کاهش تنش‌های تجاری چین و آمریکا امیدوار شدند و سهام آسیایی رشد کرد.

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
کاهش ۳۱ هزارتومانی قیمت سکه

مقیم/هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در آخرین روز معاملاتی در بازار تهران ۲ میلیون و ۳۹ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار ۱۹۵ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
سهام آسیایی با بالا رفتن قیمت نفت رشد کرد

مقیم/در شروع معاملات امروز بازارهای جهان، به دنبال بالا رفتن قیمت نفت پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، سهام انرژی رشد کرد و به تبع آن، سهام آسیایی تقویت شد.

پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
دلار ۴۲۰۰ تومانی وجود ندارد

مقیم/عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: دلار ۴۲۰۰ تومانی وجود ندارد و واردکنندگان نمی‌توانند ارز با چنین نرخی تهیه کنند.

چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
سرمایه‌گذاران آسوده خیال شدند/شاخص داوجونز ۳۰۰ واحد رشد کرد

مقیم/درحالی‌که با انتشار گزارش مشاغل آمریکا و رشد کمتر از حد انتظار دستمزدها، خیال سرمایه‌گذاران تا حدی در مورد افزایش نرخ بهره و تورم آسوده شد، هر سه شاخص مهم وال‌استریت بیش از ۱ درصد جهش کرد.

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
سهام آسیایی با وال‌استریت پشتیبانی شد/ سهام چین افت کرد

مقیم/روز پنج‌شنبه با درآمدهای قدرتمند شرکت‌ها که به وال‌استریت کمک کرد بر نگرانی‌های مربوط به سود اوراق قرضه آمریکا غلبه کند، سهام آسیایی تقویت شد، هرچند افت سهام چین سود بازار را محدود کرد.

پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
پشت پرده جنگ تجاری آمریکا

مقیم/در حالی که دولت آمریکا نابرابری تراز تجاری با چین را بهانه اعمال تعرفه گمرکی برای کالاهای وارداتی این کشور قرار داده است اما مشکل آمریکا با این کشور بیش از این حرف‌هاست و اقدامات ضددلاری چین، آمریکایی‌ها را عصبانی کرده است.

چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
افزایش سود اوراق قرضه، سهام آسیایی را به دردسر انداخت

مقیم/با بالا رفتن نگران‌کننده سود اوراق قرضه آمریکا به سوی رکوردهایی که در گذشته باعث ایجاد نوسانات شدیدی در بازار شده بود، سهام آسیایی افت کرد.

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
پتروشیمی‌ها الزامی برای فروش ارز به دولت نمی‌بینند

مقیم/در حالیکه دولت اخیرا طی ابلاغیه ای، معافیت مالیاتی صادرکنندگان را منوط به«فروش ارز حاصل از صادرات به دولت»کرده است،کارشناسان معتقدند این مصوبه ضمانت اجرایی ندارد.

یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
دولت «یورو» را در تکالیف ارزی جایگزین «دلار» کرد

مقیم/هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست رئیس جمهور، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی را موظف کرد ارز یورو را به عنوان ارز مبنا در تکالیف ارزی قرار دهند.

چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷
دارایی صندوق های ثروت ملی رکورد زد/ ۷.۴۵ تریلیون دلار موجودی

مقیم/میزان دارایی صندوق های ثروت ملی در ماه دسامبر ۲۰۱۷(اذر-دی۹۶) با ۱۳ درصد افزایش به ۷.۴۵ تریلیون دلار افزایش یافت و یک رکورد جدید به ثبت رساند.

یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
حراج سکه دوباره متوقف شد

مقیم/به دلیلی که مشخص نیست ،حراج سکه مجددا متوقف شد.

چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi