نتایج مرتبط با کلیدواژه ����������
تلاش اروپا برای بهره مندی ایران از مزایای تجاری برجام

مقیم/«دیوید اوسالیوان» سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا بر پایبندی ایران و اروپا به توافق هسته ای برجام تاکید کرد و با اشاره به سازوکار مالی ویژه اظهار داشت که اروپایی ها برای بهره مندی ایران از مزایای تجاری برجام تلاش خواهند کرد.

جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷
چاووش اوغلو:اقدام اروپا در تشکیل مکانیزم مالی با ایران گامی مثبت است

مقیم/'مولود چاووش اوغلو' وزیر خارجه ترکیه با انتقاد از تحریم های آمریکا علیه ایران، گام اروپا در اعلام مکانیزم مالی برای مراودات تجاری با جمهوری اسلامی ایران را مثبت خواند.

جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷
نمایندگان با «رأی ناپلئونی» از پاسخ‌های ظریف قانع شدند

مقیم/نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آرا ضعیف از پاسخ‌های وزیر امور خارجه در خصوص برجام قانع شدند.

دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷
استعفا به دلیل فشار بیرونی برای خروج از برجام را تکذیب می‌کنم

مقیم/وزیر امور خارجه تصریح کرد: هر خبری که در ۲ یا ۳ ماه گذشته مبنی بر استعفای بنده در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شده است را تکذیب می‌کنم.

دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷
موسویان: زورگویی و تحریم در مورد ایران جواب نمی دهد

مقیم/سید«حسین موسویان» عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در مقاله‌ای مشترک با «یونس محمودیه» پژوهشگر علوم سیاسی، به بررسی روابط ایران و آمریکا در یک دهه گذشته پرداخت و نوشت: مسیر زورگویی و تحریم در مورد ایران تاکنون جواب نداده و در آینده نیز جواب نخواهد داد.

یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
تحول در روابط سیاسی و امنیتی میان ایران و روسیه بی نظیر است

مقیم/سفیر ایران در روسیه تحول در روابط سیاسی و امنیتی میان تهران و مسکو را طی چند سال اخیر بی نظیر ارزیابی کرد و گفت: هنوز تا تحقق کامل ظرفیت های توسعه روابط فاصله وجود دارد.

جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷
اروپا با وجود فشارهای آمریکا درصدد حفظ برجام است

مقیم/تارنمای روزنامه انگلیسی 'فایننشال تایمز' در یادداشتی نوشت: به رغم فشارهای آمریکا، اتحادیه اروپا بدنبال آن است تا در میان اعضای خود در مورد حفظ توافق هسته ای، اتحاد ایجاد کند.

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
توافق هسته‌ای نشان داد که آمریکا تا چه اندازه غیرقابل اعتماد است

مقیم/معاون وزیر امور خارجه نوشت:امروز سومین سالگرد اجرای توافق هسته ای ایران است که نشان داد آمریکا تا چه اندازه غیرقابل اعتماد و اتکاناپذیر است.

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
زمان برای اروپا مشخص نشده/از اقدامات اروپا در برجام راضی نیستیم

مقیم/معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه از عملکرد اروپا در قبال برجام راضی نیستیم، اظهار داشت: موضع گیری سیاسی اروپایی ها در حمایت از برجام رضایت بخش است.

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
نمایش اخیر اروپا نجات دهنده برجام نخواهد بود

مقیم/ سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: اروپا در عمل، بویژه طی ماه های اخیر، در حال نمایش تصویر مایوس کننده ای از خود است و حتما چنین نمایشی تامین کننده منافع اروپا و نجات دهنده برجام نخواهد بود.

سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷
گردهمایی لهستان غیر قانونی است/اقدامات دیپلماتیک ظریف کافی نیست

مقیم/سفیر اسبق ایران در انگلیس گفت: آمریکایی اخیراً تصمیم گرفتند در لهستان تعدادی از روسای کشورها را دعوت کنند؛ این اقدام یک اقدام غیر قانونی است.

شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
چهره واقعی اروپا/ استمرار بدعهدی‌های برجامی در قاره سبز

مقیم/اروپا در حالی وعده اجرای مکانیسم مالی با ایران را متعاقب خروج ترامپ از برجام مطرح کرد که مطابق قول خود آنها، هنوز این وعده عملیاتی نشده است.

شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
فرانسه از تکرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری کند

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به سخنان همتای فرانسوی خود واکنش نشان داد و گفت: انتظار می رود فرانسه از تکرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری کنند.

جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷
هند و روسیه در مورد توافق هسته ای ایران گفت و گو کردند

مقیم/هند و روسیه در مورد مسائل و مشکلات منطقه ای و جهانی از جمله اجرایی شدن برجام یا همان توافق هسته ای با ایران گفت و گو کردند.

جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷
اروپا به وعده خود عمل نکرد

مقیم/وزیر خارجه ایران در جریان دیدار خود از هند گفت: اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند.

پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷
اتریش بار دیگر بر حفظ برجام تاکید کرد

مقیم/'الکساندر فان دربلن' رئیس جمهوری دولت فدرال اتریش بار دیگر حمایت کشورش را از توافق هسته ای ایران اعلام و حفظ آن را بسیار مهم خواند.

پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷
فراتر از برجام هیچ تعهدی نمی‌پذیریم/ از اروپا ناامید شده‌ایم

مقیم/معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اگرچه از کارآمدی اروپا برای انجام یک اقدام عملی تاحدود زیادی ناامید شده‌ایم، ولی هنوز جای امیدواری است که اروپا بتواند اقدامی در مورد برجام انجام دهد.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
خروج آمریکا از برجام پیروزی اخلاقی ایران است

مقیم/ رئیس جنبش رنسانس اسلامی مالزی، خروج آمریکا از توافقنامه برجام را به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی سال ۲۰۱۸نام برد و گفت: رویارویی اتحادیه اروپا با آمریکا با موضوع برجام یک پیروزی اخلاقی برای ایران است.

پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷
واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

مقیم/وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: بعد از برجام، نفتا، پیمان مشارکت فراآتلانتیک (اروپا ـ آمریکا) و معاهده آب و هوایی پاریس و... ، رژیم ترامپ به همراه رژیم اسرائیل امروز رسما از یونسکو خارج شدند.

چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷
سفیر ایران در اتحادیه اروپا:برجام در سال ۲۰۱۹ به تار مویی بند است

مقیم/سفیر ایران در اتحادیه اروپا در یادداشتی اعلام کرد: برجام در سال ۲۰۱۹ به تار مویی بند است.

سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi