نتایج مرتبط با کلیدواژه گردشگری
راه اندازی ۲هزار اقامتگاه بوم گردی در کشور

مقیم/ دبیر کمیته ملی طبیعت گردی کشور: تا پایان برنامه ششم توسعه دو هزار اقامتگاه بوم گردی در کشور راه اندازی می‌شود.

چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
گلایه معاون وزیر امور خارجه از قیمت بلیت هواپیمایی ماهان در کرمان

مقیم/ معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه با انتقاد نسبت به قیمت حدود دو برابری بلیت هواپیمایی ماهان در کرمان نسبت به سایر استان‌ها گفت: با توجه به اینکه قیمت بلیت تهران کرمان ۲۳۶ هزار تومان است، باید شرکت ماهان قیمت بلیت کرمان را نصف کند.

سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
سفر ۳۵۰ هزار گردشگر ایرانی به شهر وان در شرق ترکیه

مقیم/ خبرگزاری دوغان ترکیه اعلام کرد که سفر گردشگران ایران به شهر وان در شرق ترکیه به مناسبت عید قربان به اوج خود رسید و بالغ بر ۸۰ هزار ایرانی در تعطیلات عید قربان به شهر وان سفر کردند.

یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶
ایرانیان بیش از ۱۱ میلیارد دلار برای سفرهای خارجی هزینه کردند

مقیم/ رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بدون اشاره به بازه زمانی مشخص گفت: بیش از ۱۱میلیارد دلار، ارز برای سفرهای خارجی ایرانیان، از کشور خارج می شود در حالیکه میزان درآمد حاصله ما از گردشگران خارجی بسیار پایین تر است و این موضوع، شایسته گردشگری کشورمان نیست.

دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
طرح گردشگری پزشکی در حضور نمایندگان ۳۷ کشور رونمایی شد

مقیم/ در مراسم رونمایی از طرح ساماندهی گردشگری پزشکی بر این نکته تاکید شد که از ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار شغلی که طی سال‌های قبل ایجاد شده، بخش قابل‌توجهی به گردشگری اختصاص داشته و حتی در یک‌سال بیشترین جذب نیرو در بخش گردشگری بوده است.

چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
بسترها و پیامدهای اجتماعی گردشگری خارجی ایرانیان

مقیم/ بین دینداری و هدف از مسافرت ارتباط و پیوند آشکاری وجود دارد، به طوری که برای شخصی که پایبندی بیشتر به باورهای مذهبی دارد، تایلند نمی تواند به عنوان مقصد مطلوب باشد، و بالعکس با سست شدن باورها و ارزش های مذهبی تمایل به سفر به اینگونه مقاصد بیشتر می شود.

دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶
هر گردشگر معادل ۳۰ بشکه نفت درآمد ارزی به کشور وارد می کند

مقیم/ مدیر کل دفتر آمار های فرهنگی،بازرگانی و خدمات مرکز آمار ایران با بیان اینکه ، با ورود هر گردشگر حدود ۱۲۰۰ دلار درآمد ارزی نصیب کشور می شود، گفت: این رقم معادل فروش ۳۰ بشکه نفت است.

دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶
رتبه بالای ایران در گردشگری و اهمیت حفظ این جایگاه

مقیم/ مجمع جهانی اقتصاد از میان ۱۳۶ کشور جهان، ایران را به عنوان امن ترین و کم هزینه ترین مقصد گردشگری جهان انتخاب کرد.حفظ این جایگاه برای کشوری که قصد دارد اقتصاد و ارتباطات بین المللی خود را ترمیم کند، حائز اهمیت فراوانی است.

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
بهبود شاخص های ایران درصنعت گردشگری / سهم۷.۶ تریلیون دلاری صنعت سفراز اقتصاد جهانی

مقیم/ مجمع جهانی اقتصاد در گزارش دوسالانه ۲۰۱۷ خود صنعت گردشگری را یکی از زمینه های مطلوب ایجاد اشتغال درکشورها عنوان و اعلام کرده است به ازای ورود ۳۰ گردشگر یک شغل ایجاد می شود. این گزارش نه فقط ایران را رتبه نخست ارزانترین مقصد گردشگری در جهان نام برده است، بلکه از بهبود دیگر شاخص های اقتصادی در کشورمان خبر می دهد.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
سفر ایرانیان به خارج از کشور چقدر آسان شده؟

مقیم/ ایران در چند سال اخیر ورود اتباع ۱۹۰ کشور را با صدور ویزای فرودگاهی با سه ماه اعتبار تسهیل کرده است، اما در مقابل چقدر شرایط سفر به خارج از کشور برای اتباع ایرانی تسهیل شده است؟

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
دورخیز نوروزی برای ورود به سال گردشگری در سیستان و بلوچستان

مقیم/ سیستانی‌ها و بلوچستانی‌ها همزمان با برنامه‌ریزی برای استقبال از مهمانان نوروزی، قصد دارند در سال ۹۶ این استان را به‌عنوان یکی از مقاصد سفر معرفی کرده و گردشگران زیادی را جذب کنند.

شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶
خانه‌های قدیمی زنجان نمادی از هنر و معماری اصیل آذری

مقیم/ زنگان، شهین نام های کهن شهر امروزی زنجان است، نام‌هایی که حکایت از قدمت و تاریخچه کهن این شهر دارد، شهر زنجان امروزی تاریخی کهن والبته تاثیرگذار دررویداهای مختلف تاریخی داشته است.

سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶
دریاچه دوقلوی«سیاه گاو» آبدانان؛ آکواریوم طبیعی ایلام

مقیم/ دریاچه دوقلوی«سیاه گاو» آبدانان به عنوان آکواریوم طبیعی ایلام شناخته می شود که هر ساله مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.

دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶
اردبیل، دیار جاذبه‌های طبیعی/چشم‌نوازی ارتفاع برف‌گیر تا دره سبز

مقیم/ اردبیل- استان اردبیل بیش از سایر جاذبه‌های خود به جاذبه‌های طبیعی گردشگری شناخته می‌شود. جاذبه‌هایی که برخی بکر و گمنام مانده و به زعم کارشناسان مشابهی در سایر مناطق کشور ندارد.

جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶
ویزای الکترونیک ایران در مرحله تست پایانی

مقیم/ معاون گردشگری کشور از تست پایانی ویزای الکترونیک ایران خبر داد و گفت: با راه اندازی این نوع ویزا، نگرانی‌های گردشگران برای رفت و آمد به ایران و گرفتن ویزا حذف خواهد شد.

یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
استقبال از گردشگری ایران در نمایشگاه مسکو

مقیم/ گردشگری ایران در عرصه های مختلف طبیعی، تاریخی، فرهنگی و تمدنی در نمایشگاه بین المللی گردشگری مسکو مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در نمایشگاه برلین: «تبریز ۲۰۱۸» باید صرف تحول اساسی در گردشگری شود

مقیم/معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور، با حضور در غرفه تبریز در نمایشگاه گردشگری برلین، از طرح‌ها و بسته‌های گردشگری شهرداری تبریز بازدید کرد.

جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵
گردشگران آفریقایی در راه ایران/ تورهای آفریقا افزایش می یابد

مقیم/وزیر گردشگری آفریقای جنوبی گفت: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تا افراد از آفریقای جنوبی به ایران بیایند پس باید نمایندگان تور هر دو کشور با یکدیگر بیشتر آشنا شوند.

چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi